Opel Insignia Elegance Business
| Condition | Used |
| Initial reg. | 07.2022 · France |
| Body type | Hatchback, 5 doors, 5 seats |
| Fuel | Diesel |
| Engine | 2.0, 128 kW |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front-wheel drive |
| Warranty | jah |
The listing has been archived
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Diesel |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 2000 cm³ |
| Power: | 128 kW |
Body and seats
| Color: | Black |
| Body type: | Hatchback |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 5 tk |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Technical max. mass: | 1540 kg |
Similar offers
Opel Insignia
2022, 93 505 km
15 900 €
170 €/month
Opel Insignia
2022, 88 600 km
17 000 €
182 €/month
Opel Insignia
2021, 76 482 km
17 500 €
188 €/month
Nissan Qashqai
2020, 158 418 km
15 299 €
171 €/month
Peugeot 308
2022, 182 128 km
15 599 €
174 €/month
Citroën C4
2021, 99 942 km
15 599 €
167 €/month