Hyundai H-1
|
|||||||
| Condition | Used | ||||||
| Initial reg. | 10.2006 · Estonia | ||||||
| Mileage | 225 000 km | ||||||
| Body type | Van, 4 doors, 3 seats | ||||||
| Fuel | Diesel | ||||||
| Engine | 2.5, 74 kW D4BH | ||||||
| Transmission | Manual | ||||||
| Drivetrain | Rear-wheel drive | ||||||
| VIN | NLJWVH7HP6Z073401 | ||||||
| Reg. nr. | 237AVZ | ||||||
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Diesel |
| Cubic capacity: | 2.5 l |
| Cubic capacity: | 2476 cm³ |
| Power: | 74 kW |
| Maximum speed: | 142 km/h |
Body and seats
| Color: | Silver |
| Body type: | Van |
| Seats: | 3 tk |
| Doors: | 4 tk |
| Length: | 5035 mm |
| Width: | 1820 mm |
| Height: | 1980 mm |
| Vehicle category: | N1 |
| Vehicle type: | Van |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1880 kg |
| Technical max. mass: | 3130 kg |
| Load bearing capacity: | 1250 kg |
| Max braked trailer weight: | 1500 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 700 kg |
| Wheelbase: | 3080 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Müüa Hyundai H1 kaubik
Müüa 3-istmega Hyundai kaubik. Mootor käivitub ja auto sõidab. Kõrvalistuja pool taga on karbis auk sees. Leidub ka muid iluvigu. Pigem sobib kuhugi maale sõitmiseks, sest ülevaatuse jaoks on vaja vaeva näha. Asub Pärnus. Vahetuse võimalus Toyota marki auto vastu. Võib olla igas seisus. Juurdemaksu võimalus olemas.Exchange option
Motor vehicle tax
Annual tax: 67 €
Registration fee: 426 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
MOGO Car Loan
Is your dream car just out of reach financially? Mogo is here to help! Forget long waiting times and strict bank requirements – with us, you can get a decision on your loan application and receive the money on the same day. The loan amount is transferred to you immediately, and you have 30 days to find the vehicle that suits you best. The process is simple, fast, and hassle-free. Submitting an application takes only a few minutes and does not obligate you to anything!