CFMOTO CFORCE 625
|
|||||||
| Condition | Used | ||||||
| Initial reg. | 04.2021 · Estonia | ||||||
| Mileage | 1 880 km Service Book |
||||||
| Body type | Touring, 2 seats | ||||||
| Fuel | Petrol | ||||||
| Engine | 0.6, 30 kW 191S ATS-V-1 | ||||||
| Transmission | Automatic | ||||||
| Drivetrain | Four-wheel drive | ||||||
| VIN | LCELDUZEXM6001795 | ||||||
| Reg. nr. | 3544TB | ||||||
| Vehicle inspection | 30.04.2027 | ||||||
Equipment
Comfort
- Adjustable suspension
- 12V power outlet
- USB
- Virtual cockpit
Lights
- Daytime running lights: led
- Rear lights: led
- Automatic daytime running light activation
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Petrol |
| Cubic capacity: | 0.6 l |
| Cubic capacity: | 580 cm³ |
| Power: | 30 kW |
| Fuel tank capacity: | 18 l |
| Maximum speed: | 60 km/h |
Body and seats
| Color: | Black |
| Body type: | Touring |
| Seats: | 2 tk |
| Length: | 2320 mm |
| Width: | 1180 mm |
| Height: | 1390 mm |
| Vehicle category: | T3 |
| Vehicle type: | Mototechnics |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 475 kg |
| Technical max. mass: | 625 kg |
| Load bearing capacity: | 150 kg |
| Wheelbase: | 1480 mm |
| Number of axles: | 2 |
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
MOGO Car Loan
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.