Fiat 500
|
|||||||
| Condition | Used | ||||||
| Initial reg. | 01.2022 · France | ||||||
| Mileage | 14 000 km | ||||||
| Body type | Hatchback, 3 doors, 4 seats | ||||||
| Fuel | Electric | ||||||
| Engine | 43 kW 46348460 | ||||||
| Transmission | Automatic | ||||||
| Drivetrain | Front-wheel drive | ||||||
| VIN | ZFAEFAC44NX062497 | ||||||
| Reg. nr. | 683LJV | ||||||
| Vehicle inspection | 29.02.2028 | ||||||
Equipment
Safety and Security
- Power steering
- Airbags
- Side curtain airbags
- Seat belt pretensioners
- Seat belt warning system
- ISOFIX child seat attachment: front
- Additional brake light
- ABS brakes
- Emergency brake lights
- Auto Hold function
- Automatic braking system
- Automatic hazard lights
- Vehicle Stability Control
- Lane Keep Assist
- Traction Control System
- Traffic Sign Recognition and Display
- Emergency Call System (eCall)
- Electronic Parking Brake
- Immobiliser
- Brakes
- Alarm system
- Electronic Brakeforce Distribution
- Automatic Emergency Braking
- Mountain brake
Comfort
- 12V power outlet
- USB: usb-c
- Keyless start
- Parking heater (pre-heater)
- Climate control
- Exterior mirrors: electric, folding
- Rearview mirror
- Cruise control
- Parking sensors: rear
- Virtual cockpit
- Adjustable steering column: height, depth
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped
- Foldable rear seat backrest
- Power windows
- Sun visor mirrors
- Outside temperature display
- Flush front and rear door handles
- Rain sensor
- Central locking: with remote
- Rear window defroster
Interior
- Seat back pockets
- Floor mats: textile
- Cup holders: front, rear
- Dashboard
- Center console
- Headliner: light
- Textile upholstery
Multimedia
- Display: front, touchscreen
- Android Auto: wireless
- Navigation system: with map, with voice control
- Hands-free system
- DAB radio
- Trip computer
- Stereo: original, usb port
- Speakers
- Voice control
- Bluetooth
Lights
- Daytime running lights: led
- Fog lights
- Turn signals
- Rear lights: led
- Automatic daytime running light activation
- Headlight leveling system
Tires and Rims
- Summer tires
- Alloy wheels
Other
- Cargo cover
- Trip computer
- Charging cable
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Electric |
| Power: | 43 kW |
| Electricity consumption: | 16 kWh/100 km |
| Maximum speed: | 150 km/h |
Body and seats
| Color: | Green |
| Body type: | Hatchback |
| Seats: | 4 tk |
| Doors: | 3 tk |
| Length: | 3631 mm |
| Width: | 1683 mm |
| Height: | 1529 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1365 kg |
| Technical max. mass: | 1690 kg |
| Load bearing capacity: | 325 kg |
| Wheelbase: | 2322 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Väga heas korras, väikese läbisõiduga, stiilne, särtsakas ja ideaalne linnaauto. Kaasa tuleb ühefaasiline kodulaadija ja kolmefaasilise kodulaadija kaabel.Lae, sõida ja naudi!
Motor vehicle tax
Annual tax: 50 €
Registration fee: 150 €
Paid
The registration fee for this vehicle has been paid, and the buyer does not need to pay the registration fee again when purchasing the vehicle.
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.