Audi A3
|
|||||||
| Condition | Used | ||||||
| Initial reg. | 08.2002 · Finland | ||||||
| Body type | Hatchback, 3 doors, 5 seats | ||||||
| Fuel | Diesel | ||||||
| Engine | 1.9, 74 kW ATD;AXR | ||||||
| Transmission | Manual | ||||||
| Drivetrain | Front-wheel drive | ||||||
| VIN | WAUZZZ8L23A019614 | ||||||
| Reg. nr. | 404BVR | ||||||
| Vehicle inspection | 30.04.2027 | ||||||
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Diesel |
| Cubic capacity: | 1.9 l |
| Cubic capacity: | 1896 cm³ |
| Power: | 74 kW |
| City fuel cons.: | 6.5 l/100 km |
| Highway: | 4.2 l/100 km |
| Average: | 5 l/100 km |
| CO₂ emission: | 135 g/km |
| Maximum speed: | 188 km/h |
Body and seats
| Color: | Blue |
| Body type: | Hatchback |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 3 tk |
| Length: | 4152 mm |
| Width: | 1735 mm |
| Height: | 1391 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1291 kg |
| Technical max. mass: | 1745 kg |
| Load bearing capacity: | 454 kg |
| Max braked trailer weight: | 1300 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 630 kg |
| Wheelbase: | 2498 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Audi a3 1.9 74kw
Pakkuda müügiks audi a3 1.9 74kw manuaal kastiga Remonditud ja hooldatud vastavalt vajadusele
Hiljuti tehtud:
Nukkvõlli ja tõukurite vahetus (LS 444000)
Esimene rattalaager koos sarniiridega (LS 445200)
Esisillas uued lääba puksid,välimised rooliotsad,ülemised amordipadjad koos tugilaagritega .
Vigadest oskaks välja tuua spidomeetri mis vajaks remonti või vahetust (Huvilisele räägin täpsemalt),ning kliima tahaks täitmist ,muusosas sõidab ja toimib kõik nagu peab.
Leiab kindlasti vastavalt vanusele iluvigu ja roostekohti kuid üldpildil pole viga .
Autol ka plokisoojendus juhtmega
Registreerimis tasu osas annab huvilise korral arutada
Rohkem infot telefoni või kirja teel
Exchange option
Motor vehicle tax
Annual tax: 50 €
Registration fee: 216 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
MOGO Car Loan
Is your dream car just out of reach financially? Mogo is here to help! Forget long waiting times and strict bank requirements – with us, you can get a decision on your loan application and receive the money on the same day. The loan amount is transferred to you immediately, and you have 30 days to find the vehicle that suits you best. The process is simple, fast, and hassle-free. Submitting an application takes only a few minutes and does not obligate you to anything!