Kia Stonic
|
|||||||
| Condition | Used | ||||||
| Initial reg. | 05.2021 · Estonia | ||||||
| Mileage | 48 500 km | ||||||
| Body type | Hatchback, 4/5 ust, 5 doors, 5 seats | ||||||
| Fuel | Petrol | ||||||
| Engine | 1.0, 74 kW | ||||||
| Transmission | Automatic | ||||||
| Drivetrain | Front-wheel drive | ||||||
| VIN | KNADD817GM6516867 | ||||||
| Reg. nr. | 768PVT | ||||||
| Vehicle inspection | 31.05.2027 | ||||||
Equipment
Käigukastid
- Automaatkäigukast
Turva- ja ohutusvarustus
- Roolivõimendi
- ABS pidurid
- EDS/ADR veojõukontroll
- Täismõõdus juhi ja kaassõitja turvapadjad
- 3-punkti turvavööd tagaistmetel
- ISOFIX lasteistme kinnitus
- Võtmeta avamis- ja käivitussüsteem
- Signalisatsioon
- Immobilizer
- start blocker
- isofix mounts
Mugavusvarustus
- Püsikiiruse hoidja
- Ümberreastumisabiline „Side Assist“
- Reahoidmisabiline „Lane Assist“
- Tahavaatekaamera „Rear View“
- Kaugtulede juhtseade "Light Assist"
- Parkimisandurid ees ja taga
- Start-Stop system
- Nahkrool
- Multifunktsionaalne rool
- Reguleeritav roolisammas
- Elektrilised akende tõstukid ees ja taga
- Tagaklaasi soojendus
- Elektrilised välispeeglid
- Elektrilised välispeeglid soojendusega
- Elektrilised välispeeglid kokkuklapitavad
- Dimming mirror
- Kliimaseade "Climatronic"
Rehvid ja veljed
- Valuveljed
- Suverehvid
Tuled
- Udutuled ees
- Udutuled taga
- LED esituled
- LED tagatuled
- automaatne esitulede ulatuse reguleerimine
Audio, video, kommunikatsioon
- Puutetundlik ekraan
- CD/MP3-taasesitus
- USB liides
- Bluetooth liides
- Mobiiltelefoni liides
- Värviline multifunktsionaalnäidik
Istmed
- Tekstiilpolster
- Istmesoojendused ees
- Kaassõitja istme seljatugi allaklapitav
- Käetugi ees
Muu varustus
- Garantii
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Petrol |
| Cubic capacity: | 1.0 l |
| Cubic capacity: | 998 cm³ |
| Power: | 74 kW |
| CO₂ emission: | 135 g/km |
Body and seats
| Color: | Yellow |
| Body type: | Hatchback |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 5 tk |
| Length: | 4140 mm |
| Width: | 1760 mm |
| Height: | 1505 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1314 kg |
| Technical max. mass: | 1680 kg |
| Load bearing capacity: | 366 kg |
| Weight of road train: | 2580 kg |
| Max braked trailer weight: | 900 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 450 kg |
| Wheelbase: | 2580 mm |
| Number of axles: | 2 |
Motor vehicle tax
Annual tax: 104 €
Registration fee: 578 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Seller's details
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.
Similar offers
Toyota Yaris
2023, 45 130 km
16 890 €
181 €/month
Citroën C4
2021, 64 443 km
16 900 €
181 €/month
Hyundai Bayon
2022, 46 814 km
16 900 €
181 €/month
Citroën C4
2023, 63 000 km
17 500 €
200 €/month
Citroën C3 Aircross
2023, 38 000 km
17 700 €
203 €/month
Peugeot 2008
2021, 39 000 km
17 800 €
204 €/month