Harley-Davidson STREET ROD
|
|||||||
| Condition | Used | ||||||
| Initial reg. | 06.2019 · Italy | ||||||
| Body type | Classical motorcycle, 2 seats | ||||||
| Fuel | Petrol | ||||||
| Engine | 0.7, 52 kW G | ||||||
| Transmission | Manual | ||||||
| Drivetrain | Rear-wheel drive | ||||||
| VIN | MEG4NCGC3KN503474 | ||||||
| Reg. nr. | FN76 | ||||||
| Vehicle inspection | 30.06.2027 | ||||||
Equipment
Safety and Security
- ABS brakes
- Brakes
- Alarm system
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Petrol |
| Cubic capacity: | 0.7 l |
| Cubic capacity: | 749 cm³ |
| Power: | 52 kW |
| Average: | 4.43 l/100 km |
| CO₂ emission: | 103 g/km |
| Maximum speed: | 180 km/h |
| Emission standard: | Euro 4 |
Body and seats
| Color: | Black |
| Body type: | Classical motorcycle |
| Seats: | 2 tk |
| Length: | 2130 mm |
| Width: | 870 mm |
| Height: | 1145 mm |
| Vehicle category: | L3e |
| Vehicle type: | Mototechnics |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 313 kg |
| Technical max. mass: | 431 kg |
| Load bearing capacity: | 118 kg |
| Wheelbase: | 1510 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Harley-Davidson StreetRod 750
Müüa heas korras mõnus tsikkel. Väga hea just esimeseks pilliks. Ideaalselt sobib linnas sõitmiseks. Minu käes olnud 3 aastat ja sõitnud ca 3000km. Lisana pandud kaasreisi seljatugi, tegi sõidu oluliselt mugavamaks.
Küsimusi, siis küsi julgelt!
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
MOGO Car Loan
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.