Toyota Proace City Verso Family
|
|||||||
| Condition | Used | ||||||
| Initial reg. | 10.2020 · Estonia | ||||||
| Mileage | 135 454 km Service Book |
||||||
| Body type | Wagon, 4 doors, 5 seats | ||||||
| Fuel | Diesel | ||||||
| Engine | 1.5, 96 kW | ||||||
| Transmission | Manual | ||||||
| Drivetrain | Front-wheel drive | ||||||
| Warranty | jah | ||||||
| VIN | YARECYHZJGJ927828 | ||||||
| Reg. nr. | 278TJW | ||||||
| Vehicle inspection | 31.10.2026 | ||||||
Inspected vehicle
Sõidukile kehtib kõikehõlmav Toyota garantii ja maanteeabiteenus. Sõiduk on põhjalikult kontrollitud ja usaldusväärne.
- 2-aastane garantii
- 2-aastane maanteeabi
- 44 punkti tehniline kontroll
- Hybrid Life Assurance
- Sõiduks valmis
- Toyota Liising ja Kindlustus
Equipment
Safety and Security
- Power steering
- Airbags: passenger airbag deactivation option
- Side curtain airbags
- ISOFIX child seat attachment: rear
- ABS brakes
- Vehicle Stability Control
- Lane Keep Assist
- Traction Control System
- Traffic Sign Recognition and Display
- Immobiliser
- Electronic Brakeforce Distribution
Comfort
- 12V power outlet
- Parking heater (pre-heater): engine, cabin
- Climate control: automatic climate control
- Exterior mirrors: electric, heated
- Rearview mirror: auto-dimming
- Cruise control
- Parking camera
- Parking sensors: rear
- Adjustable steering column: height
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped
- Seat heaters
- Comfort seats
- Power windows
- Tinted windows
- Outside temperature display
- Rain sensor
- Central locking: with remote
- Rear window defroster
Interior
- Floor mats: rubber
- Cup holders: front
- Textile upholstery
Multimedia
- Display: front
- Apple CarPlay
- Android Auto
- Hands-free system
- Stereo: original, usb port, mp3 mängija
Lights
- Fog lights
- Automatic daytime running light activation
- Headlight leveling system
Tires and Rims
- Summer tires
- Alloy wheels
Other
- Autol esinevad mõned kriimud ja väiksemad mõlgid.
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Diesel |
| Cubic capacity: | 1.5 l |
| Cubic capacity: | 1499 cm³ |
| Power: | 96 kW |
| City fuel cons.: | 4.9 l/100 km |
| Highway: | 4.3 l/100 km |
| Average: | 4.5 l/100 km |
| CO₂ emission: | 145 g/km |
Body and seats
| Color: | Gray |
| Body type: | Wagon |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 4 tk |
| Length: | 4403 mm |
| Width: | 1848 mm |
| Height: | 1880 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1643 kg |
| Technical max. mass: | 2120 kg |
| Load bearing capacity: | 477 kg |
| Weight of road train: | 3620 kg |
| Max braked trailer weight: | 1500 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2785 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
TOYOTA APPROVED GARANTII 2-AASTAT
Toyota Approved 24-kuuline garantii, 24-kuuline maanteeabi, 44 punkti tehniline kontrollSõiduki hinnas ei sisaldu registreerimistasu.
Motor vehicle tax
Annual tax: 171 €
Registration fee: 680 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Seller's details
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
MOGO Car Loan
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.
Similar offers
Opel Crossland
2022, 95 000 km
13 500 €
154 €/month
Peugeot Rifter
2020, 121 200 km
13 790 €
148 €/month
Opel Combo
2018, 142 000 km
13 900 €
160 €/month
Citroën Berlingo
2021, 92 370 km
14 900 €
160 €/month
Škoda Karoq
2019, 101 470 km
14 900 €
171 €/month
Citroën Berlingo
2021, 87 000 km
14 900 €
171 €/month