Mercedes-Benz Vito Long L3H1
|
|||||||
| Condition | Used | ||||||
| Initial reg. | 02.2015 | ||||||
| Mileage | 255 000 km | ||||||
| Body type | Van, 3 doors, 3 seats | ||||||
| Fuel | Diesel | ||||||
| Engine | 1.6, 84 kW | ||||||
| Transmission | Manual | ||||||
| Drivetrain | Front-wheel drive | ||||||
| VIN | WDF44760313029616 | ||||||
| Reg. nr. | 722LBW | ||||||
| Vehicle inspection | 31.08.2026 | ||||||
Equipment
- Turva- ja ohutusvarustus
- ABS pidurid
- immobilisaator
- kesklukustus (puldiga)
- lisapidurituli
- roolivõimendi
- signalisatsioon
- turvapadi
- Mugavusvarustus
- elektrilised akende tõstukid
- kohtvalgustid
- mootori eelsoojendus
- peeglid päikesesirmides
- Sisustus
- jalamatid
- reguleeritav roolisammas (kõrgus ja sügavus)
- tekstiilpolster
- topsihoidjad
- Audio, video, kommunikatsioon
- kõlarid
- stereo (MP3, USB pesaga, originaal)
- Tuled
- päevasõidutulede automaatne lülitus
- Muu varustus
- 12v pistikupesad
- vahesein
- veokonks
- välistemperatuuri näidik
- katuse reelingud
- veokonks
- väga head naastrehvid!
- PIKK KERE
- Reg tasu on tasutud
- Aastamaks on tasutud
- 2 võtit
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Diesel |
| Cubic capacity: | 1.6 l |
| Cubic capacity: | 1598 cm³ |
| Power: | 84 kW |
| CO₂ emission: | 163 g/km |
| Maximum speed: | 210 km/h |
| Emission standard: | Euro 5 |
Body and seats
| Color: | White |
| Body type: | Van |
| Seats: | 3 tk |
| Doors: | 3 tk |
| Length: | 5140 mm |
| Width: | 1928 mm |
| Height: | 1910 mm |
| Vehicle category: | N1 |
| Vehicle type: | Van |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1820 kg |
| Technical max. mass: | 2800 kg |
| Load bearing capacity: | 980 kg |
| Max braked trailer weight: | 2000 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 3200 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Korralik kaubik, reg tasu makstud!
kaasa annan talverehvid velgedel55 eur omaniku vahetus
Motor vehicle tax
Annual tax: 62 €
Registration fee: 423 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
MOGO Car Loan
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.
Similar offers
Mercedes-Benz Vito
2015, 221 000 km
5999 €
71 €/month
Mercedes-Benz Vito
2017, 243 000 km
11 500 €
135 €/month
Mercedes-Benz Vito
2016, 226 553 km
13 999 €
156 €/month
Mercedes-Benz Vito
2019, 157 000 km
26 550 €
298 €/month
Mercedes-Benz
2018, 296 000 km
17 800 €
198 €/month
Mercedes-Benz Mercedes Vito 119 4-Matic Aut. Lang 6.2017
2017, 241 000 km
22 250 €
265 €/month