BMW 118
|
|||||||
| Condition | Used | ||||||
| Initial reg. | 10.2009 · Lithuania | ||||||
| Body type | Coupe, 2 doors, 4 seats | ||||||
| Fuel | Diesel | ||||||
| Engine | 2.0, 105 kW N47D20C | ||||||
| Transmission | Manual | ||||||
| Drivetrain | Rear-wheel drive | ||||||
| VIN | WBAUR11050VM14953 | ||||||
| Reg. nr. | 236FPX | ||||||
| Vehicle inspection | 30.06.2026 | ||||||
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Diesel |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1995 cm³ |
| Power: | 105 kW |
| CO₂ emission: | 119 g/km |
| Maximum speed: | 207 km/h |
| Emission standard: | Euro 5 |
Body and seats
| Color: | Black |
| Body type: | Coupe |
| Seats: | 4 tk |
| Doors: | 2 tk |
| Length: | 4360 mm |
| Width: | 1748 mm |
| Height: | 1423 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1395 kg |
| Technical max. mass: | 1760 kg |
| Load bearing capacity: | 365 kg |
| Max braked trailer weight: | 1200 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 690 kg |
| Wheelbase: | 2660 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
BMW 118D(регистрационный сбор оплачен!Смена владельца 55€!)
Пробег автомобиля: 295.000 км
Двигатель: 2.0 Дизель ( 105 кВт).
Коробка передач: Механическая
Год выпуска автомобиля: 2009 г.
Техосмотр 06/2027
Цена: 5999€.-
Инфо: 58384848
*При покупке автомобиля есть возможность прохождение тех.осмотра на год!
(Мы можем доставить машину в любой город Эстонии,Латвии и Литвы, а также в другие страны Европы!)
МЫ НАХОДИМСЯ ПО АДРЕСУ:Estonia,Narva,Paul Kerese 21 (Рядом c магазином:Automaailm и Kia motors).
Мы Работаем каждый день! (10.00-19.00).Просим заранее связаться с нами по телефону!тел:+372 58384848.
ВОЗМОЖНОСТЬ РАССРОЧКИ БЕЗ ПЕРВОГО ВЗНОСА.
Информация о рассрочке Primero Autolaen +372 6988444.
Покупка / Продажа / обмен автомобилей
Контакты: E-mail: ddautogruppou@bk.ru
Наш сайт: www.assortiauto.ee
Тел.+372 58384848.
Motor vehicle tax
Annual tax: 58 €
Registration fee: 227 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
LHV Car Loan
MOGO Car Loan
A car loan is suitable for purchasing a used car, motorcycle, trailer, caravan, or watercraft. You can also use the loan to cover repair work and other vehicle-related expenses, such as buying tyres or additional equipment.
You do not need to have an LHV bank account to submit an application. Submitting the application is free of charge and does not obligate you to sign an agreement.