BMW 640 D xDrive GT M-Sportpakett
|
|||||||
| Condition | Used | ||||||
| Initial reg. | 04.2022 · Germany | ||||||
| Mileage | 79 000 km | ||||||
| Body type | Sedan, Sedan, 4 doors, 5 seats | ||||||
| Fuel | Hybrid (diesel/electric) | ||||||
| Engine | 3.0, 250 kW | ||||||
| Transmission | Automatic | ||||||
| Drivetrain | Four-wheel drive | ||||||
| VIN | WBAJY610X0CJ57528 | ||||||
| Reg. nr. | 854LFS | ||||||
| Vehicle inspection | 30.04.2028 | ||||||
Equipment
Safety and Security
- Power steering: speed-sensitive
- Airbags: passenger airbag deactivation option
- Side curtain airbags
- ISOFIX child seat attachment: rear
- Additional brake light
- ABS brakes
- Auto Hold function
- Vehicle Stability Control
- Lane Keep Assist
- Lane Change Assist
- Blind Spot Warning
- Traction Control System
- Electronic Brakeforce Distribution
- Automatic Emergency Braking
Comfort
- 12V power outlet
- Sunroof: glass
- Keyless entry and locking
- Tailgate with electric opening and closing: with foot gesture, with remote
- Parking heater (pre-heater)
- Automatic parking function
- Climate control: automatic climate control
- Exterior mirrors: electric, heated, folding
- Cruise control: adaptive
- Parking camera
- Parking sensors: front, rear
- Headlights with Follow Me Home function
- Virtual cockpit
- Information projected onto the windshield
- Wireless phone charging
- Adjustable steering column: depth
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped, heated
- Paddle shifters
- Electrically adjustable seats: with memory, front
- Height-adjustable seats
- Lumbar-adjustable backrest
- Seats with massage function
- Seat heaters: front, rear
- Front armrest: with storage compartment
- Rear armrest
- Power windows: front, rear
- Tinted windows
- Sun visor mirrors: with lighting
- Reading lights
- Start-stop system
- Outside temperature display
- Rain sensor
- Central locking: with remote
- Automatic heated windshield washers
- Rear window defroster
Interior
- Decorative interior mouldings
- Seat back pockets
- Floor mats
- Cup holders
- Nahkpolster
Multimedia
- Display: front, touchscreen
- Apple CarPlay
- Android Auto
- Navigation system
- Hands-free system
- DAB radio
- Trip computer
- Stereo: original, usb port
- Speakers
- Bluetooth
Lights
- Low beam headlights: led, laser
- High beam headlights: laser
- Daytime running lights: led
- Fog lights
- Automatic daytime running light activation
- High beam assist
Tires and Rims
- Alloy wheels
Other
- Trailer hitch: electric
- M sportpakett
- Võtmeta kasutamine (Comfort Access System)
- Uste pehme sulgemine (Soft Close)
- Panoraam katuseluuk
- Elektriliselt reguleeritavad komfortistmed ees
- Istmesoojendus ees ja taga
- Massaažifunktsioon juhile ja kõrvalistujale
- Lisaküte
- Kaugtulede assistent
- Aktiivne sõitjate kaitse
- Laser esituled
- Parkimisabi süsteem
- Head-Up Display
- Harman/Kardon helisüsteem (Hi-Fi Surround),kõlarit, väljundvõimsus 600W
- Telefoni juhtmeta laadimise funktsioon
- Salongi hubane öövalgustus
- BMW Individual laepolster (antratsiithall)
- Dünaamiline suunastabiilsuskontroll (DSC), sisaldab: dünaamiline veojõukontroll (DTC) , Integreeritud võimaliku külgkokkupõrke eest kaitsev süsteem
- Elektriliselt reguleeritavad ja kokkuklapitavad välispeeglid, isetumenev juhipoolne küljepeegel ja salongi tahavaatepeegel
- Navigatsioonisüsteem Professional, digitaalne puutetundlik 12,3'' ekraan 1920x720 resolutsiooniga
- Väärispuidust ehisdetailid 'Poplar Grain'
- Liigendkinnitusega haagisekonks,elektriliselt vabastatav, liigub automaatselt põrkeraua taha peitu, sisaldab DSC haagise stabiilsusprogrammi
- Juhi assistent Professional,Kaameral ja radaril põhinev juhiabisüsteem, mis sisaldab: Juhi Assistenti, aktiivset püsikiirusehoidjat Stop&Go funktsiooniga, roolimise assistenti (hoiab autot valitud reas kuni 210 km/h), liiklusummikute assistenti, reavahetuse assistenti, aktiivset külgkokkupõrke assistenti, ristuva liikluse hoiatusüsteemi, ümberpõike assistenti, ristmikute hoiatust ("anna teed" ja "Stopp" märkide tuvastamine), ühesuunalisel teel vastassuunas liikumise hoiatust
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Hybrid (diesel/electric) |
| Cubic capacity: | 3.0 l |
| Cubic capacity: | 2993 cm³ |
| Power: | 250 kW |
| City fuel cons.: | 6.9 l/100 km |
| Highway: | 4.7 l/100 km |
| Average: | 5.5 l/100 km |
| CO₂ emission: | 174 g/km |
| Maximum speed: | 250 km/h |
Body and seats
| Color: | Gray |
| Body type: | Sedan |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 4 tk |
| Length: | 5091 mm |
| Width: | 1902 mm |
| Height: | 1540 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 2273 kg |
| Technical max. mass: | 2685 kg |
| Load bearing capacity: | 412 kg |
| Weight of road train: | 4785 kg |
| Max braked trailer weight: | 2100 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 3070 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Teostatud tehniline kontroll!Vastavalt Eesti Liikluskindlustus Fondi kodulehele www.lkf.ee on antud sõiduk osalenud kindlustusjuhtumis.
Täpsema informatsiooni osas kontakteeruge meie müügikonsultantidega Avariilisuse info:
Vastavalt Eesti Liikluskindlustus Fondi kodulehele www.lkf.ee ei ole antud sõiduk osalenud kindlustusjuhtumis. Täpsema informatsiooni osas kontakteeruge meie müügikonsultantidega.
Motor vehicle tax
Annual tax: 507 €
Registration fee: 1833 €
Paid
The registration fee for this vehicle has been paid, and the buyer does not need to pay the registration fee again when purchasing the vehicle.
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.
Similar offers
BMW X3
2022, 79 440 km
46 900 €
502 €/month
Volvo XC90
2020, 76 450 km
48 890 €
559 €/month
BMW X5
2020, 99 600 km
48 900 €
524 €/month
Mercedes-Benz GLC 220
2022, 80 100 km
48 990 €
525 €/month
Volvo V90 Cross Country
2022, 81 600 km
48 990 €
525 €/month
Volvo V90 Cross Country
2022, 83 100 km
48 990 €
525 €/month