Citroën Berlingo
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 10.2021 · Estija | ||||||
| Mileage | 79 788 km Serviso knygelė |
||||||
| Body type | Van, 3 durys, 3 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Dyzelinas | ||||||
| Variklis | 1.5, 75 kW | ||||||
| Transmisija | Mechaninė | ||||||
| Pavara | Priekiniai varomieji ratai | ||||||
| Warranty | 13.10.2027/150000 km | ||||||
| VIN | VR7EFYHYCMJ813925 | ||||||
| Reg. nr. | 968JDX | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.10.2026 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering
- Airbags
- Additional brake light
- ABS brakes
- Vehicle Stability Control
- Traction Control System
- Immobiliser
- Electronic Brakeforce Distribution
Komfortas
- Electrically heated windshield
- Climate control: air conditioner
- Exterior mirrors: electric
- Cruise control
- Parking sensors: rear
- Adjustable steering column: height
- Height-adjustable seats
- Seat heaters
- Power windows
- Outside temperature display
- Central locking: with remote
Salonas
- Floor mats: rubber
- Cup holders
- Textile upholstery
Multimedija
- Hands-free system: bluetooth
- Trip computer
- Stereo: original, usb port
- Speakers
Žibintai
- Headlight leveling system
Padangos ir ratlankiai
- Wheel covers
- Tire pressure monitoring system
- Summer tires
- Winter tires
Kitas
- Trailer hitch
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dyzelinas |
| Cubic capacity: | 1.5 l |
| Cubic capacity: | 1499 cm³ |
| Power: | 75 kW |
| Average: | 5.6 l/100 km |
| CO₂ emission: | 148 g/km |
Body and seats
| Spalva: | Baltas |
| Body type: | Van |
| Sėdimos vietos: | 3 vnt |
| Durys: | 3 vnt |
| Length: | 4753 mm |
| Width: | 1848 mm |
| Height: | 1880 mm |
| Vehicle category: | N1 |
| Transporto priemonės tipas: | Furgonas |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1568 kg |
| Technical max. mass: | 2370 kg |
| Load bearing capacity: | 802 kg |
| Weight of road train: | 3370 kg |
| Max braked trailer weight: | 1000 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 740 kg |
| Wheelbase: | 2975 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Tehasegarantii kuni 13.10.2027a.
* Vahetuse võimalus* Teostatud müügieelne ettevalmistus
* Sõidukil on kehtiv tehasegarantii kuni 13.10.2027a. / 150 000 km
Eesti Liikluskindlustuse Fondi www.lkf.ee andmetele ei ole sõiduk osalenud kindlustusjuhtumis. Rohkem pilte, дополнителные фотографии, more photos - www.mobileautokeskus.ee.
Motor vehicle tax
Annual tax: 50 €
Registration fee: 466 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Seller's details
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
MOGO autolaen
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.