Škoda Superb
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 03.2021 · Švedija | ||||||
| Mileage | Serviso knygelė |
||||||
| Body type | Wagon, 5 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Įkraunamas hibridas (benzinas/elektra) | ||||||
| Variklis | 1.4, 115 kW DGE | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Priekiniai varomieji ratai | ||||||
| VIN | TMBJW9NPXM7049328 | ||||||
| Reg. nr. | 752SBL | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.03.2027 | ||||||
Seller: Sergei
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering: speed-sensitive
- Airbags: knee airbags, passenger airbag deactivation option
- Side curtain airbags
- Seat belt pretensioners
- Seat belt warning system: front, rear
- ISOFIX child seat attachment: front, rear
- Rear seat reminder system
- Child lock
- Additional brake light
- ABS brakes
- Auto Hold function
- Automatic braking system
- Automatic hazard lights
- Vehicle Stability Control
- Front Cross Traffic Alert
- Traction Control System
- Emergency Call System (eCall)
- Electronic Parking Brake
- Brakes: vented
- Anti-theft bolts/nuts
- Electronic Brakeforce Distribution
- Automatic Emergency Braking
- Mountain brake
Komfortas
- Adjustable suspension
- Noise-reducing glass: front, on the sides
- Cooled glovebox: front, in the center
- 12V power outlet
- USB: usb-c
- Keyless entry and locking: from the app
- Keyless start: from the app
- Tailgate with electric opening and closing: with foot gesture, with remote
- Parking heater (pre-heater): engine, cabin, app-controlled, with remote
- Automatic parking function
- Climate control: automatic climate control
- Exterior mirrors: electric, heated, auto-dimming, folding
- Rearview mirror: auto-dimming
- Cruise control: adaptive
- Parking camera: rear
- Parking sensors: front, rear
- Headlights with Follow Me Home function
- Virtual cockpit
- Wireless phone charging
- Adjustable steering column: height, depth
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped, heated
- Paddle shifters
- Electrically adjustable seats: with memory, front
- Height-adjustable seats
- Seat heaters: front
- Foldable rear seat backrest
- Comfort seats: front
- Front armrest: with storage compartment, with cooling
- Rear armrest: adjustable
- Power windows: front, rear
- Tinted windows
- Sun visor mirrors: with lighting
- Door interior lighting: selectable color
- Reading lights: selectable color
- Roof rails: original
- Outside temperature display
- Rain sensor
- Customizable ambient lighting
- Dash camera
- Central locking: with remote
- Automatic heated windshield washers
- Auxiliary cabin heater
- Rear window defroster
- Separate climate control for rear seats
- Winter package
Salonas
- Decorative interior mouldings
- Seat back pockets
- Floor mats: rubber
- Trunk mat: rubber
- Cup holders: front, side-mounted, rear
- Gear shift knob: leather-wrapped
- Dashboard
- Center console
- Nahkpolster: white
- Lighting package
Multimedija
- Display
- Apple CarPlay: wireless
- Android Auto: wireless
- Navigation system
- WIFI
- Hands-free system
- GSM antenna
- Trip computer
- Car phone
- Amplifier
- Speakers
- Subwoofer
- Voice control
- Bluetooth
Žibintai
- Daytime running lights: matrix led
- Fog lights
- Turn signals: dynamic
- Rear lights: led
- Automatic daytime running light activation
- High beam assist
- Headlight leveling system: automatic
- Headlight washers
- Auxiliary lights
Padangos ir ratlankiai
- Tire pressure monitoring system
- Summer tires
- Alloy wheels
- Includes winter tires: studded tires
- Includes alloy wheels
Kitas
- Trailer hitch: electric
- Cargo cover: automatic
- Luggage net in cargo area
- Passenger/cargo compartment partition net
- Cargo securing hooks
- Charging cable
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Įkraunamas hibridas (benzinas/elektra) |
| Cubic capacity: | 1.4 l |
| Cubic capacity: | 1395 cm³ |
| Power: | 115 kW |
| City fuel cons.: | 3 l/100 km |
| Highway: | 5 l/100 km |
| Average: | 1.4 l/100 km |
| Fuel tank capacity: | 55 l |
| Electric driving range: | 45 km |
| CO₂ emission: | 31 g/km |
| Maximum speed: | 225 km/h |
Body and seats
| Spalva: | Rudas |
| Body type: | Wagon |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 5 vnt |
| Length: | 4862 mm |
| Width: | 1864 mm |
| Height: | 1462 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1870 kg |
| Technical max. mass: | 2259 kg |
| Load bearing capacity: | 389 kg |
| Max braked trailer weight: | 1600 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2836 mm |
| Number of axles: | 2 |
Motor vehicle tax
Annual tax: 74 €
Registration fee: 317 €
Paid
The registration fee for this vehicle has been paid, and the buyer does not need to pay the registration fee again when purchasing the vehicle.
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.
Similar offers
Škoda Superb
2021, 198 758 km
18 599 €
208 €/month
Škoda Superb
2022, 78 116 km
23 290 €
250 €/month
Škoda Superb
2022, 125 741 km
24 300 €
261 €/month
Škoda Superb
2021, 139 130 km
24 924 €
279 €/month
Škoda Superb
2021, 134 000 km
25 500 €
270 €/month
Škoda Superb
2022, 116 042 km
26 154 €
281 €/month