Renault Grand Scenic
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 09.2017 · Prancūzija | ||||||
| Mileage | 170 000 km Serviso knygelė |
||||||
| Komplektacija | Intens | ||||||
| Body type | Hatchback, 5 durys, 7 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Dyzelinas | ||||||
| Variklis | 1.5, 81 kW K9K F6 | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Priekiniai varomieji ratai | ||||||
| VIN | VF1RFA00955845109 | ||||||
| Reg. nr. | 605NVZ | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.03.2028 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering
- Airbags
- Side curtain airbags
- Seat belt warning system
- ISOFIX child seat attachment: front, rear
- Child lock
- Additional brake light
- ABS brakes
- Auto Hold function
- Automatic braking system
- Vehicle Stability Control
- Lane Keep Assist
- Lane Change Assist
- Rear Cross Traffic Alert
- Blind Spot Warning
- Traction Control System
- Traffic Sign Recognition and Display
- Driver Drowsiness Detection System
- Electronic Parking Brake
- Immobiliser
- Brakes
- Anti-theft bolts/nuts
- Alarm system
- Electronic Brakeforce Distribution
- Automatic Emergency Braking
- Mountain brake
Komfortas
- Panoramic roof
- 12V power outlet
- USB
- Sunroof: glass
- Climate control: air conditioner
- Exterior mirrors
- Rearview mirror
- Cruise control
- Parking camera
- Parking sensors: 360
- Adjustable steering column
- Steering wheel
- Paddle shifters
- Electrically adjustable seats
- Height-adjustable seats
- Lumbar-adjustable backrest
- Seats with massage function: front
- Seat heaters: front
- Foldable rear seat backrest
- Comfort seats
- Front armrest: adjustable, with storage compartment
- Rear armrest: with storage compartment
- Power windows
- Sun visor mirrors
- Door window sunshades
- Door interior lighting: selectable color
- Reading lights
- Start-stop system
- Roof rails: original
- Outside temperature display
- Rain sensor
- Customizable ambient lighting
- Dash camera
- Central locking: with remote
- Rear window defroster
Salonas
- Decorative interior mouldings
- Seat back pockets
- Floor mats
- Under-seat drawers
- Cup holders
- Dashboard
- Nahkpolster: black
- Lighting package
Multimedija
- Display
- Navigation system: with map, with voice control
- Hands-free system
- Trip computer
- Car phone
- Stereo: original
- Speakers
- Voice control
- Bluetooth
Žibintai
- Daytime running lights: led
- Cornering lights
- Fog lights
- Turn signals
- Rear lights
- Automatic daytime running light activation
- High beam assist
- Headlight leveling system
- Auxiliary lights
Padangos ir ratlankiai
- Tire pressure monitoring system
- Winter tires: studless winter tires
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dyzelinas |
| Cubic capacity: | 1.5 l |
| Cubic capacity: | 1461 cm³ |
| Power: | 81 kW |
| City fuel cons.: | 5 l/100 km |
| Highway: | 4 l/100 km |
| Average: | 4.5 l/100 km |
| CO₂ emission: | 104 g/km |
| Maximum speed: | 184 km/h |
Body and seats
| Spalva: | Mėlynas |
| Body type: | Hatchback |
| Sėdimos vietos: | 7 vnt |
| Durys: | 5 vnt |
| Length: | 4635 mm |
| Width: | 1866 mm |
| Height: | 1648 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1615 kg |
| Technical max. mass: | 2306 kg |
| Load bearing capacity: | 691 kg |
| Max braked trailer weight: | 1850 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2804 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Müüa 7- kohaline nahksisuga pereauto
Autol on olemas digitaalne hooldusraamat. Olemas kogu ajalugu. Autot on hästi hoitud ja hea varustusega.
Motor vehicle tax
Annual tax: 150 €
Registration fee: 548 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
MOGO autolaen
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.