BMW 535
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 03.2010 · Italija | ||||||
| Body type | Sedan, 4 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Dyzelinas | ||||||
| Variklis | 3.0, 220 kW N57D30B | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Galiniai varomieji ratai | ||||||
| VIN | WBASN81020C350152 | ||||||
| Reg. nr. | 386DBB | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.05.2027 | ||||||
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dyzelinas |
| Cubic capacity: | 3.0 l |
| Cubic capacity: | 2993 cm³ |
| Power: | 220 kW |
| City fuel cons.: | 8.3 l/100 km |
| Highway: | 5.8 l/100 km |
| Average: | 6.7 l/100 km |
| CO₂ emission: | 175 g/km |
| Maximum speed: | 250 km/h |
| Emission standard: | Euro 5 |
Body and seats
| Spalva: | Juodas |
| Body type: | Sedan |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 4 vnt |
| Length: | 4998 mm |
| Width: | 1901 mm |
| Height: | 1559 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 2045 kg |
| Technical max. mass: | 2600 kg |
| Load bearing capacity: | 555 kg |
| Max braked trailer weight: | 2100 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 3070 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
BMW 535D*Автомобиль в отличном техническом и внешнем состоянии!
*Машина привезена с Италии в 2018 году.!
*Оригинальны пробег 100% (276.000км).02.04.2026
*1 владелец в Италии!
*Пройден технический контроль и обслуживание 01.04.26г.!
*Замена комплекта цепи на пробеге 225.000км (в 2018 году)!
*машина без аварий!
*Свежий тех.осмотр до 05/2027!
*Уплачен регистрационный сбор!Смена владельца 55€!
Пробег автомобиля: 276.000 км
Двигатель: 3.0 Дизель ( 220 кВт).
Коробка передач: Автомат
Год выпуска автомобиля: 2010 г.
Техосмотр 05/2027
Цена: 7999€.-
Инфо: 58384848
*При покупке автомобиля есть возможность прохождение тех.осмотра на год!
(Мы можем доставить машину в любой город Эстонии,Латвии и Литвы, а также в другие страны Европы!)
МЫ НАХОДИМСЯ ПО АДРЕСУ:Estonia,Narva,Paul Kerese 21 (Рядом c магазином:Automaailm и Kia motors).
Мы Работаем каждый день! (10.00-19.00).Просим заранее связаться с нами по телефону!тел:+372 58384848.
ВОЗМОЖНОСТЬ РАССРОЧКИ БЕЗ ПЕРВОГО ВЗНОСА.
Информация о рассрочке Primero Autolaen +372 6988444.
Покупка / Продажа / обмен автомобилей
Контакты: E-mail: ddautogruppou@bk.ru
Наш сайт: www.assortiauto.ee
Тел.+372 58384848.
Motor vehicle tax
Annual tax: 106 €
Registration fee: 528 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
LHV Car Loan
MOGO autolaen
A car loan is suitable for purchasing a used car, motorcycle, trailer, caravan, or watercraft. You can also use the loan to cover repair work and other vehicle-related expenses, such as buying tyres or additional equipment.
You do not need to have an LHV bank account to submit an application. Submitting the application is free of charge and does not obligate you to sign an agreement.