Škoda Kodiaq
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 07.2024 · Estija | ||||||
| Mileage | 40 000 km | ||||||
| Body type | Wagon, 5 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Dyzelinas | ||||||
| Variklis | 2.0, 142 kW DXN | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Visų varomųjų ratų pavara | ||||||
| Warranty | Kuni29. 07.2029 | ||||||
| VIN | TMBLN7PS1RT009123 | ||||||
| Reg. nr. | 457LHL | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.07.2028 | ||||||
Seller: Andrus
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering: speed-sensitive
- Airbags
- Side curtain airbags
- Seat belt pretensioners
- Seat belt warning system: front, rear
- ISOFIX child seat attachment
- Child lock
- Additional brake light
- ABS brakes
- Automatic braking system
- Automatic hazard lights
- Vehicle Stability Control
- Lane Keep Assist
- Lane Change Assist
- Blind Spot Warning
- Traction Control System
- Traffic Sign Recognition and Display
- Driver Drowsiness Detection System
- Emergency Call System (eCall)
- Electronic Parking Brake
- Automatic Emergency Braking
Komfortas
- Electrically heated windshield: wire-free heated windshield
- Cooled glovebox: front
- 12V power outlet
- USB: usb-c
- Keyless entry and locking
- Keyless start
- Tailgate with electric opening and closing: with remote
- Automatic parking function
- Climate control: automatic climate control
- Exterior mirrors: electric, heated, with memory, auto-dimming, folding
- Rearview mirror: auto-dimming
- Cruise control: adaptive
- Parking camera: front, rear, 360
- Parking sensors: front, rear, 360
- Headlights with Follow Me Home function
- Virtual cockpit
- Wireless phone charging
- Adjustable steering column: height, depth
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped, heated
- Paddle shifters
- Electrically adjustable seats: with memory, front
- Height-adjustable seats
- Seat heaters: front, rear
- Foldable rear seat backrest
- Front armrest: adjustable, with storage compartment
- Rear armrest
- Power windows: front, rear
- Tinted windows
- Sun visor mirrors: with lighting
- Door interior lighting: selectable color
- Reading lights: selectable color
- Start-stop system
- Roof rails: original
- Outside temperature display
- Rain sensor
- Customizable ambient lighting
- Central locking: with remote
- Rear window defroster
- Separate climate control for rear seats
Salonas
- Seat back pockets
- Floor mats: rubber, textile
- Gear shift knob: leather-wrapped
- Center console
Multimedija
- Apple CarPlay: wireless
- Android Auto: wireless
- Navigation system: over-the-air updateable
- Hands-free system
- Stereo: original
- Speakers
Žibintai
- Daytime running lights: matrix led
- Cornering lights
- Fog lights
- Turn signals: led
- Rear lights: led
- Automatic daytime running light activation
- High beam assist
- Headlight leveling system: automatic
- Headlight washers
Padangos ir ratlankiai
- Spare wheel
- Tire pressure monitoring system
- Summer tires
- Alloy wheels
- Includes winter tires: studless winter tires
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dyzelinas |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1968 cm³ |
| Power: | 142 kW |
| CO₂ emission: | 165 g/km |
| Maximum speed: | 220 km/h |
Body and seats
| Spalva: | Rudas |
| Body type: | Wagon |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 5 vnt |
| Length: | 4758 mm |
| Width: | 1864 mm |
| Height: | 1668 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1851 kg |
| Technical max. mass: | 2388 kg |
| Load bearing capacity: | 537 kg |
| Max braked trailer weight: | 2300 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2789 mm |
| Number of axles: | 2 |
Motor vehicle tax
Annual tax: 357 €
Registration fee: 2013 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.