Audi A4
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 02.2002 · Vokietija | ||||||
| Mileage | Serviso knygelė |
||||||
| Body type | Wagon, 5 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Dyzelinas | ||||||
| Variklis | 1.9, 96 kW AWX | ||||||
| Transmisija | Mechaninė | ||||||
| Pavara | Priekiniai varomieji ratai | ||||||
| VIN | WAUZZZ8E82A201964 | ||||||
| Reg. nr. | 855TFV | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.07.2026 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering
- Airbags: knee airbags, front center airbag, passenger airbag deactivation option
- Seat belt pretensioners
- ISOFIX child seat attachment: rear
- Child lock
- Additional brake light
- ABS brakes
- Vehicle Stability Control
- Traction Control System
- Alarm system: with tilt sensor, with ultrasonic sensor
- Electronic Brakeforce Distribution
Komfortas
- 12V power outlet
- USB: usb-c
- Climate control: automatic climate control
- Exterior mirrors: electric, heated, auto-dimming
- Cruise control
- Virtual cockpit
- Adjustable steering column: height, depth
- Steering wheel
- Height-adjustable seats
- Seat heaters: front
- Foldable rear seat backrest
- Comfort seats: front, rear
- Rear armrest: with storage compartment
- Power windows: front
- Tinted windows
- Sun visor mirrors
- Roof rails: original
- Outside temperature display
- Ski bag
- Central locking: with remote
- Windshield washer fluid level indicator
- Rear window defroster
- Winter package
Salonas
- Decorative interior mouldings
- Floor mats: rubber, textile
- Trunk mat: rubber, textile
- Handbrake lever
- Headliner: light
- Lighting package
Multimedija
- GSM antenna
- Trip computer
- Stereo: usb port, aux input
- Amplifier
- Speakers
- CD player
Žibintai
- Daytime running lights: led
- Fog lights
- Headlight leveling system
- Auxiliary lights
Padangos ir ratlankiai
- Spare wheel: full-size
- Winter tires: studded tires
- Alloy wheels
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dyzelinas |
| Cubic capacity: | 1.9 l |
| Cubic capacity: | 1896 cm³ |
| Power: | 96 kW |
| City fuel cons.: | 7.5 l/100 km |
| Highway: | 4.5 l/100 km |
| Average: | 5.6 l/100 km |
| Fuel tank capacity: | 67 l |
| CO₂ emission: | 151 g/km |
| Maximum speed: | 208 km/h |
| Emission standard: | Euro 3 |
Body and seats
| Spalva: | Baltas |
| Body type: | Wagon |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 5 vnt |
| Length: | 4654 mm |
| Width: | 1766 mm |
| Height: | 1453 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1525 kg |
| Technical max. mass: | 2000 kg |
| Load bearing capacity: | 475 kg |
| Max braked trailer weight: | 1600 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2658 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Müün korralik töökindel Audi 1.9TDI.
Korralik auto. Uus sidur, genekas, esi sild, koik pidurid korrastatud.
Motor vehicle tax
Annual tax: 50 €
Registration fee: 245 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
MOGO autolaen