Volkswagen Passat R-line
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 07.2019 · Estija | ||||||
| Mileage | 137 286 km | ||||||
| Body type | Wagon, 5 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Benzinas | ||||||
| Variklis | 1.5, 110 kW DAD | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Priekiniai varomieji ratai | ||||||
| VIN | WVWZZZ3CZKE119389 | ||||||
| Reg. nr. | 063BVL | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.07.2027 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering
- Airbags: passenger airbag deactivation option
- Seat belt pretensioners
- Seat belt warning system
- ISOFIX child seat attachment: rear
- Rear seat reminder system
- Child lock
- Additional brake light
- ABS brakes
- Auto Hold function
- Automatic braking system
- Vehicle Stability Control
- Traction Control System
- Driver Drowsiness Detection System
- Emergency Call System (eCall)
- Electronic Parking Brake
- Immobiliser
- Alarm system
- Electronic Brakeforce Distribution
- Automatic Emergency Braking
- Mountain brake
Komfortas
- Electrically heated windshield
- Cooled glovebox: front
- 12V power outlet
- Tailgate with electric opening and closing: with remote
- Climate control: 3 zones, automatic climate control
- Cruise control: adaptive
- Parking camera: rear
- Parking sensors: front, rear
- Headlights with Follow Me Home function
- Virtual cockpit
- Adjustable steering column: height, depth
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped, heated
- Paddle shifters
- Height-adjustable seats
- Lumbar-adjustable backrest
- Seats with massage function: front
- Seat heaters: front
- Front armrest: adjustable, with storage compartment
- Rear armrest
- Power windows: front, rear
- Sun visor mirrors: 2 vnt, with lighting
- Reading lights
- Roof rails: original
- Central locking: with remote
- Windshield washer fluid level indicator
- Separate climate control for rear seats
Salonas
- Decorative interior mouldings
- Seat back pockets
- Floor mats: textile
- Trunk mat: rubber
- Cup holders: front, rear
- Gear shift knob: leather-wrapped
- Headliner: light
- Half leather upholstery
- Lighting package
Multimedija
- Display: front, touchscreen
- Apple CarPlay
- Android Auto
- Navigation system
- Hands-free system
- Trip computer
- Stereo: original, usb port, memory card slot, aux input
- Speakers
- CD player
- DVD player
- Voice control
- Bluetooth
Žibintai
- Daytime running lights: led
- Cornering lights
- Fog lights
- Automatic daytime running light activation
- Headlight leveling system: automatic
- Headlight washers
Padangos ir ratlankiai
- Tire pressure monitoring system
- Summer tires
- Alloy wheels
Kitas
- Cargo cover
- Cargo securing hooks
- Trip computer
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzinas |
| Cubic capacity: | 1.5 l |
| Cubic capacity: | 1498 cm³ |
| Power: | 110 kW |
| City fuel cons.: | 6.8 l/100 km |
| Highway: | 4.8 l/100 km |
| Average: | 5.5 l/100 km |
| CO₂ emission: | 160 g/km |
| Maximum speed: | 213 km/h |
| Emission standard: | Euro 6 |
Body and seats
| Spalva: | Pilkas |
| Body type: | Wagon |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 5 vnt |
| Length: | 4767 mm |
| Width: | 1832 mm |
| Height: | 1462 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1538 kg |
| Technical max. mass: | 2060 kg |
| Load bearing capacity: | 522 kg |
| Max braked trailer weight: | 1600 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 730 kg |
| Wheelbase: | 2786 mm |
| Number of axles: | 2 |
Motor vehicle tax
Annual tax: 183 €
Registration fee: 711 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.
Similar offers
Volkswagen Passat
2018
10 500 €
124 €/month
Volkswagen Passat
2019, 250 000 km
12 500 €
139 €/month
Volkswagen Passat
2019, 216 249 km
12 999 €
146 €/month
Volkswagen Passat
2018, 309 296 km
13 446 €
151 €/month
Volkswagen Passat
2019, 139 835 km
14 000 €
161 €/month
Volkswagen Passat
2019, 210 356 km
14 899 €
177 €/month