Volkswagen Passat
| Stāvoklis | Lietots |
| Pirmā reģ. | 02.2016 · Igaunija |
| Body type | Hatchback, 4/5 ust, 5 durvis, 5 sēdvietas |
| Degviela | Dīzelis |
| Dzinējs | 2.0, 110 kW |
| Transmisija | Automātiskā |
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa |
| Tehnoülevaatus | 31.07.2027 |
Sludinājums ir arhivēts
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dīzelis |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1968 cm³ |
| Power: | 110 kW |
| CO₂ emission: | 119 g/km |
Body and seats
| Krāsa: | Sarkans |
| Body type: | Hatchback |
| Sēdvietas: | 5 gab |
| Durvis: | 5 gab |
| Length: | 4767 mm |
| Width: | 1832 mm |
| Height: | 1462 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1608 kg |
| Technical max. mass: | 2130 kg |
| Load bearing capacity: | 522 kg |
| Weight of road train: | 4155 kg |
| Max braked trailer weight: | 2000 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2786 mm |
| Number of axles: | 2 |
Similar offers
Volkswagen Passat
2015, 308 000 km
8000 €
94 €/month
Volkswagen Passat
2016, 106 978 km
9999 €
113 €/month
Volkswagen Passat
2015, 312 000 km
10 500 €
124 €/month
Volkswagen Passat
2016, 233 776 km
10 699 €
126 €/month
Volkswagen Passat
2015, 389 km
7000 €
79 €/month
Volkswagen Passat Variant
2016, 191 423 km
10 490 €
124 €/month