Citroën Berlingo
| Stāvoklis | Lietots |
| Pirmā reģ. | 10.2021 · Igaunija |
| Body type | Van, 4 durvis, 5 sēdvietas |
| Degviela | Dīzelis |
| Dzinējs | 1.5, 96 kW |
| Transmisija | Automātiskā |
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa |
| Tehnoülevaatus | 31.10.2026 |
Sludinājums ir arhivēts
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dīzelis |
| Cubic capacity: | 1.5 l |
| Cubic capacity: | 1499 cm³ |
| Power: | 96 kW |
| CO₂ emission: | 154 g/km |
| Maximum speed: | 183 km/h |
Body and seats
| Krāsa: | Pelēks |
| Body type: | Van |
| Sēdvietas: | 5 gab |
| Durvis: | 4 gab |
| Length: | 4403 mm |
| Width: | 1848 mm |
| Height: | 1880 mm |
| Vehicle category: | N1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Furgons |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1607 kg |
| Technical max. mass: | 2365 kg |
| Load bearing capacity: | 758 kg |
| Weight of road train: | 3365 kg |
| Max braked trailer weight: | 1000 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2785 mm |
| Number of axles: | 2 |
Similar offers
Citroën Berlingo
2021, 138 445 km
10 900 €
117 €/month
Citroën Berlingo
2019, 59 602 km
15 490 €
177 €/month
Peugeot Rifter
2021, 59 000 km
14 900 €
170 €/month
Peugeot 508
2020, 109 500 km
15 999 €
182 €/month
Peugeot Partner
2023, 77 013 km
16 500 €
177 €/month
Peugeot 5008
2019, 107 000 km
16 990 €
194 €/month