Citroën Berlingo
| Condition | Used |
| Initial reg. | 10.2021 · Estonia |
| Body type | Van, 4 doors, 5 seats |
| Fuel | Diesel |
| Engine | 1.5, 96 kW |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front-wheel drive |
| Vehicle inspection | 31.10.2026 |
The listing has been archived
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Diesel |
| Cubic capacity: | 1.5 l |
| Cubic capacity: | 1499 cm³ |
| Power: | 96 kW |
| CO₂ emission: | 154 g/km |
| Maximum speed: | 183 km/h |
Body and seats
| Color: | Gray |
| Body type: | Van |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 4 tk |
| Length: | 4403 mm |
| Width: | 1848 mm |
| Height: | 1880 mm |
| Vehicle category: | N1 |
| Vehicle type: | Van |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1607 kg |
| Technical max. mass: | 2365 kg |
| Load bearing capacity: | 758 kg |
| Weight of road train: | 3365 kg |
| Max braked trailer weight: | 1000 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2785 mm |
| Number of axles: | 2 |
Similar offers
Citroën Berlingo
2021, 138 445 km
10 900 €
117 €/month
Citroën Berlingo
2019, 59 602 km
15 490 €
177 €/month
Peugeot Rifter
2021, 59 000 km
14 900 €
170 €/month
Peugeot 508
2020, 109 500 km
15 999 €
182 €/month
Peugeot Partner
2023, 77 013 km
16 500 €
177 €/month
Peugeot 5008
2019, 107 000 km
16 990 €
194 €/month