There are no photos of this vehicle.
BMW 635
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 1981 · Amerikas Savienotās Valstis | ||||||
| Mileage | 75 000 km | ||||||
| Komplektācija | CSI | ||||||
| Body type | Coupe, 2 durvis, 4 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Benzīns | ||||||
| Dzinējs | 3.4, 160 kW | ||||||
| Transmisija | Automātiskā | ||||||
| Piedziņa | Aizmugurējā piedziņa | ||||||
| VIN | WBAEC4104B5581279 | ||||||
| Reg. nr. | 635BMM | ||||||
| Tehnoülevaatus | 30.06.2026 | ||||||
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzīns |
| Cubic capacity: | 3.4 l |
| Cubic capacity: | 3430 cm³ |
| Power: | 160 kW |
Body and seats
| Krāsa: | Balts |
| Body type: | Coupe |
| Sēdvietas: | 4 gab |
| Durvis: | 2 gab |
| Length: | 4900 mm |
| Width: | 1730 mm |
| Height: | 1310 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1460 kg |
| Technical max. mass: | 1850 kg |
| Load bearing capacity: | 390 kg |
| Weight of road train: | 3450 kg |
| Max braked trailer weight: | 1600 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 650 kg |
| Wheelbase: | 2630 mm |
| Number of axles: | 2 |
Papildu informācija
Eestis arvel, ülevaatus kuni 06.2026Toodud riigist: Ameerika Ühendriigid
Sõiduki asukoht: Tallinn, Eesti
Sõidukiga tutvumiseks palume aeg eelnevalt kokku leppida.
Müügikontakt: Kert Kruusmaa, kert.kruusmaa@ferati.ee, +372 5785 5272
Motor vehicle tax
Annual tax: 50 €
Registration fee: 646 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point