Citroën C-Elysée
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 09.2015 · Igaunija | ||||||
| Mileage | 75 540 km Servisa grāmatiņa |
||||||
| Body type | Sedan, 4 durvis, 5 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Benzīns | ||||||
| Dzinējs | 1.2, 53 kW | ||||||
| Transmisija | Manuālā | ||||||
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa | ||||||
| VIN | VF7DDHMY0FJ558184 | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.07.2027 | ||||||
Aprīkojums
Drošība un aizsardzība
- Stūres pastiprinātājs
- Drošības spilveni
- ABS bremzes
- Transportlīdzekļa stabilitātes kontrole
- Vilces kontrole
- Imobilizators
- Signalizācijas sistēma
- Bremzēšanas spēka monitors
Komforts
- Gaisa kondicionēšana: gaisa kondicionēšana
- Ārējie spoguļi: elektrisks
- Regulējama stūres kolonna
- Sēdekļu sildītāji
- Elektriskie logu pacēlāji
- Centrālā atslēga
Multimēdija
- Stereo
Lukturi
- Miglas lukturi
- Automātiskās dienas gaitas gaismas
- Lukturu korektors
Riepas un diski
- Skaistuma vairogi
- Riepu spiediena kontroles sistēma
- Vasaras riepas
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzīns |
| Cubic capacity: | 1.2 l |
| Cubic capacity: | 1199 cm³ |
| Power: | 53 kW |
| City fuel cons.: | 6.9 l/100 km |
| Highway: | 4.2 l/100 km |
| Average: | 5.2 l/100 km |
| CO₂ emission: | 119 g/km |
| Maximum speed: | 160 km/h |
Body and seats
| Krāsa: | Balts |
| Body type: | Sedan |
| Sēdvietas: | 5 gab |
| Durvis: | 4 gab |
| Length: | 4427 mm |
| Width: | 1748 mm |
| Height: | 1477 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1102 kg |
| Technical max. mass: | 1459 kg |
| Load bearing capacity: | 357 kg |
| Weight of road train: | 1909 kg |
| Max braked trailer weight: | 720 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 450 kg |
| Wheelbase: | 2652 mm |
| Number of axles: | 2 |
Papildu informācija
Väike läbisõit!
Avariilisuse info:Vastavalt Eesti Liikluskindlustus Fondi kodulehele www.lkf.ee ei ole antud sõiduk osalenud kindlustusjuhtumites..
Motor vehicle tax
Annual tax: 91 €
Registration fee: 338 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
LHV Car Loan
MOGO autolaen
A car loan is suitable for purchasing a used car, motorcycle, trailer, caravan, or watercraft. You can also use the loan to cover repair work and other vehicle-related expenses, such as buying tyres or additional equipment.
You do not need to have an LHV bank account to submit an application. Submitting the application is free of charge and does not obligate you to sign an agreement.