Hyundai i20
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 11.2018 | ||||||
| Mileage | 67 000 km | ||||||
| Body type | Hatchback, 4 durvis, 5 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Benzīns | ||||||
| Dzinējs | 1.0, 73 kW | ||||||
| Transmisija | Automātiskā | ||||||
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa | ||||||
| VIN | NLHB351AGKZ500256 | ||||||
| Tehnoülevaatus | 28.06.2027 | ||||||
Aprīkojums
- TECH PACK - 7,0" puutetundlik värviekraan, kõlarid ees, Apple Car Play & Android Auto, Bluetooth hääljuhtimisega ja tagurduskaamera dünaamiliste abijoontega
- Helisüsteem
- Sõidustabiilsuse süsteem
- Isofix-valmidus
- Multifunktsionaalne rool
- Libisemisvastane süsteem
- Blokeerumisvastased pidurid (ABS)
- Püsikiirusehoidja
- Kliimaseade
- Metallik- või erivärv
- Hooldusajalugu
- ESC-sõidustabiilsuse juhtimissüsteem
- VSM-sõidukontrollisüsteem
- Püsikiirusehoidja ja kiirusepiiraja
- USB-pistik
- Bluetooth
- Istmesoojendused, ees
- Roolisoojendus
- Soome auto
- Hooldusraamat
- 2x võtmed
- Soojendusega rool
- Rajal hoidmise abisüsteem (LDWS)
- USB ja AUX-pistik
- Sisekujunduse pakett: Red Point sisustus
- Kesklukustuse kaugjuhtimine
- Lisateavet selle auto kohta Nico Somppilt, 050 520 1266
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzīns |
| Cubic capacity: | 1.0 l |
| Cubic capacity: | 998 cm³ |
| Power: | 73 kW |
| Average: | 6.1 l/100 km |
| CO₂ emission: | 132 g/km |
| Acceleration 0-100 km/h: | 11.4 s |
| Maximum speed: | 190 km/h |
Body and seats
| Krāsa: | Melns |
| Body type: | Hatchback |
| Sēdvietas: | 5 gab |
| Durvis: | 4 gab |
| Length: | 4065 mm |
| Width: | 1760 mm |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1205 kg |
| Technical max. mass: | 1650 kg |
| Max braked trailer weight: | 800 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 450 kg |
Papildu informācija
The vehicle is located in the central warehouse. Delivery time is at least 7 daysMotor vehicle tax
Annual tax: 104 €
Registration fee: 447 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Seller's details
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
MOGO autolaen
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.
Similar offers
Nissan Micra
2019, 88 402 km
10 890 €
117 €/month
Renault Megane
2018, 59 992 km
10 990 €
126 €/month
Renault Clio
2018, 85 271 km
10 990 €
126 €/month
Peugeot 2008
2019, 49 000 km
11 450 €
131 €/month
Renault Kadjar
2018, 97 000 km
11 480 €
132 €/month
Citroën C4 Cactus
2019, 59 000 km
11 480 €
132 €/month