Volkswagen Caddy
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 12.2009 · Zviedrija | ||||||
| Mileage | 330 000 km | ||||||
| Body type | Minivan, 5 durvis, 7 sēdvietas | ||||||
| Degviela | LPG | ||||||
| Dzinējs | 2.0, 80 kW BSX | ||||||
| Transmisija | Manuālā | ||||||
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa | ||||||
| VIN | WV2ZZZ2KZAX062241 | ||||||
| Reg. nr. | 391TNX | ||||||
| Tehnoülevaatus | 30.06.2026 | ||||||
Seller: Aivar
Aprīkojums
Drošība un aizsardzība
- Stūres pastiprinātājs
- Drošības spilveni
- ABS bremzes
Komforts
- Kruīza kontrole
- Priekšējais roku balsts
- Elektriskie logu pacēlāji: priekšpuse
Salons
- Krūzīšu turētāji
Multimēdija
- CD atskaņotājs
Riepas un diski
- Ziemas riepas: vissezonas riepas
- Iekļautas vasaras riepas
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | LPG |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1984 cm³ |
| Power: | 80 kW |
| Maximum speed: | 169 km/h |
| Emission standard: | Euro 5 |
Body and seats
| Krāsa: | Zils |
| Body type: | Minivan |
| Sēdvietas: | 7 gab |
| Durvis: | 5 gab |
| Length: | 4875 mm |
| Width: | 1794 mm |
| Height: | 1834 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1556 kg |
| Technical max. mass: | 2375 kg |
| Load bearing capacity: | 819 kg |
| Wheelbase: | 3002 mm |
| Number of axles: | 2 |
Motor vehicle tax
Annual tax: 97 €
Registration fee: 484 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
LHV Car Loan
MOGO autolaen
A car loan is suitable for purchasing a used car, motorcycle, trailer, caravan, or watercraft. You can also use the loan to cover repair work and other vehicle-related expenses, such as buying tyres or additional equipment.
You do not need to have an LHV bank account to submit an application. Submitting the application is free of charge and does not obligate you to sign an agreement.