Fiat Muu mudel
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 09.1999 · Somija | ||||||
| Body type | 3 durvis, 6 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Dīzelis | ||||||
| Dzinējs | 1.9, 66 kW DHX | ||||||
| Transmisija | Manuālā | ||||||
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa | ||||||
| VIN | ZFA23000005671800 | ||||||
| Reg. nr. | 066VDM | ||||||
| Tehnoülevaatus | 30.04.2027 | ||||||
Aprīkojums
Drošība un aizsardzība
- Stūres pastiprinātājs
- Papildu bremžu lukturis
- ABS bremzes
- Bremzes
Komforts
- 220 V kontaktligzda: priekšpuse
- 12 V kontaktligzda
- Lūka: stikls
- Priekšsildīšana (priekšsildīšana): dzinējs
- Ārējie spoguļi
- Stūre
- Rullveida žalūzijas uz aizmugurējā loga
Salons
- Kāju paklājiņi
- Informācijas panelis
- Tekstila apdare
Multimēdija
- Stereo: oriģināls
- Skaļruņi
Lukturi
- Dienas gaitas lukturi
- Virzienrādītāji
- Aizmugurējie lukturi
- Automātiskās dienas gaitas gaismas
Riepas un diski
- Vasaras riepas
Cits
- Priekšējie un aizmugurējie dubļu sargi
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dīzelis |
| Cubic capacity: | 1.9 l |
| Cubic capacity: | 1920 cm³ |
| Power: | 66 kW |
Body and seats
| Krāsa: | Balts |
| Sēdvietas: | 6 gab |
| Durvis: | 3 gab |
| Length: | 5900 mm |
| Width: | 2220 mm |
| Height: | 2740 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Kemperis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 2770 kg |
| Technical max. mass: | 3400 kg |
| Load bearing capacity: | 630 kg |
| Wheelbase: | 3700 mm |
| Number of axles: | 2 |
Papildu informācija
Reg.tasu kokkuleppel
Motor vehicle tax
Annual tax: 50 €
Registration fee: 577 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
LHV Car Loan
MOGO autolaen
A car loan is suitable for purchasing a used car, motorcycle, trailer, caravan, or watercraft. You can also use the loan to cover repair work and other vehicle-related expenses, such as buying tyres or additional equipment.
You do not need to have an LHV bank account to submit an application. Submitting the application is free of charge and does not obligate you to sign an agreement.