Škoda Rapid Active
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 04.2015 · Igaunija | ||||||
| Mileage | 149 400 km Servisa grāmatiņa |
||||||
| Body type | Hatchback, 5 durvis, 5 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Benzīns | ||||||
| Dzinējs | 1.2, 77 kW CBZB | ||||||
| Transmisija | Manuālā | ||||||
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa | ||||||
| VIN | TMBEN6NH1F4549281 | ||||||
| Reg. nr. | 065BNM | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.07.2026 | ||||||
Aprīkojums
Drošība un aizsardzība
- Stūres pastiprinātājs
- Drošības spilveni
- ISOFIX bērnu sēdeklīša stiprinājums: aiz
- ABS bremzes
- Transportlīdzekļa stabilitātes kontrole
- Vilces kontrole
- Imobilizators
Komforts
- 12 V kontaktligzda
- Gaisa kondicionēšana: gaisa kondicionēšana
- Ārējie spoguļi: elektrisks, ar apkuri
- Regulējama stūres kolonna
- Elektriskie logu pacēlāji: priekšpuse
- Āra temperatūras displejs
- Centrālā atslēga: ar tālvadības pulti
- Aizmugurējā loga apsilde
Salons
- Kāju paklājiņi
- Tekstila apdare
Multimēdija
- Stereo: oriģināls
- Skaļruņi
Lukturi
- Miglas lukturi
- Automātiskās dienas gaitas gaismas
Riepas un diski
- Skaistuma vairogi
- Riepu spiediena kontroles sistēma
- Vasaras riepas
- Iekļautas ziemas riepas: riepas ar radzēm
Cits
- Bagāžas pārsegs
- Priekšējie un aizmugurējie dubļu sargi
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzīns |
| Cubic capacity: | 1.2 l |
| Cubic capacity: | 1197 cm³ |
| Power: | 77 kW |
| City fuel cons.: | 6.9 l/100 km |
| Highway: | 4.6 l/100 km |
| Average: | 5.4 l/100 km |
| CO₂ emission: | 125 g/km |
| Maximum speed: | 193 km/h |
| Emission standard: | Euro 5 |
Body and seats
| Krāsa: | Zils |
| Body type: | Hatchback |
| Sēdvietas: | 5 gab |
| Durvis: | 5 gab |
| Length: | 4304 mm |
| Width: | 1706 mm |
| Height: | 1459 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1217 kg |
| Technical max. mass: | 1630 kg |
| Load bearing capacity: | 413 kg |
| Max braked trailer weight: | 1100 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 580 kg |
| Wheelbase: | 2589 mm |
| Number of axles: | 2 |
Papildu informācija
Soodne pakkumine!
Korrapäraselt hooldatud ühe omaniku auto.Ökonoomne ja igati tubli kaaslane.
Auto ei ole uus, vastavalt vanusele leidub ka iluvigu.
Motor vehicle tax
Annual tax: 103 €
Registration fee: 331 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
LHV Car Loan
MOGO autolaen
A car loan is suitable for purchasing a used car, motorcycle, trailer, caravan, or watercraft. You can also use the loan to cover repair work and other vehicle-related expenses, such as buying tyres or additional equipment.
You do not need to have an LHV bank account to submit an application. Submitting the application is free of charge and does not obligate you to sign an agreement.