Ford Transit Courier Trend
| Condition | New |
| Initial reg. | 12.2025 |
| Body type | Minivan, VAN |
| Fuel | Electric |
| Engine | 100 kW |
| Color | White - Välisvärv FROZEN WHITE |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front-wheel drive |
The listing has been archived
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Electric |
| Power: | 100 kW |
Body and seats
| Color: | White |
| Body type: | Minivan |
| Length: | 4337 mm |
| Width: | 2076 mm |
| Height: | 1852 mm |
| Vehicle type: | Van |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1780 kg |
| Wheelbase: | 2692 mm |