Ford Transit Courier Trend
| Condition | New |
| Body type | Minivan, VAN |
| Fuel | Petrol |
| Engine | 92 kW |
| CO₂ | 153 g/km |
| Color | Black - AGATE BLACK |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front-wheel drive |
The listing has been archived
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Petrol |
| Power: | 92 kW |
| Average: | 6.7 l/100 km |
| CO₂ emission: | 153 g/km |
Body and seats
| Color: | Black |
| Body type: | Minivan |
| Length: | 4337 mm |
| Width: | 2076 mm |
| Height: | 1827 mm |
| Vehicle type: | Van |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1258 kg |
| Wheelbase: | 2692 mm |