BMW 520
|
|||||||
| Condition | Used | ||||||
| Initial reg. | 08.2016 · Sweden | ||||||
| Mileage | 157 200 km | ||||||
| Body type | Hatchback, 4 doors, 5 seats | ||||||
| Fuel | Diesel | ||||||
| Engine | 2.0, 135 kW | ||||||
| Transmission | Automatic | ||||||
| Drivetrain | Rear-wheel drive | ||||||
| VIN | WBA5N2109GG268416 | ||||||
Equipment
- konditsioneer
- roolivõimendi
- kesklukustus (puldiga)
- ABS pidurid
- turvapadi
- elektrooniline seisupidur
- turvakardinad
- immobilisaator
- signalisatsioon
- stabiilsuskontroll
- pidurdusjõukontroll
- veojõukontroll
- kõrvalistuja turvapadja väljalülitamise võimalus
- Xenon
- LED
- esitulede pesurid
- päevasõidutulede automaatne lülitus
- kurvituled
- suverehvid
- valuveljed
- reguleeritav roolisammas
- nahkkattega rool
- soojendusega rool
- stereo (USB pesaga)
- ekraan (ees)
- autokompuuter
- topsihoidjad
- nahkpolster
- elektriliselt reguleeritavad istmed
- istmesoojendused
- käetugi ees (laekaga)
- käetugi taga (laekaga)
- tagaistme seljatugi allaklapitav
- elektrilised välispeeglid (soojendusega)
- 4x elektrilised akende tõstukid
- püsikiiruse hoidja
- peeglid päikesesirmides
- mootori eelsoojendus
- parkimisandurid
- Coming-/Leaving-Home funktsioon
- võtmeta käivitus
- start-stopp süsteem
- pakiruumi avamine elektriliselt
- tagaklaasi soojendus
- välistemperatuuri näidik
- VÄGA ILUS JA HEAS KORRAS
- HOOLDUSAJALOOGA AUTO! VAHETUSEKS SOBIB KA TEIE AUTO! REGISTREERIMINE KOKKULEPPEL!
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Diesel |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1995 cm³ |
| Power: | 135 kW |
| CO₂ emission: | 148 g/km |
Body and seats
| Color: | Red |
| Body type: | Hatchback |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 4 tk |
| Length: | 5004 mm |
| Width: | 1901 mm |
| Height: | 1559 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 2010 kg |
| Technical max. mass: | 2545 kg |
| Load bearing capacity: | 535 kg |
| Weight of road train: | 4745 kg |
| Max braked trailer weight: | 2100 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 3070 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Toodud riigist: RootsiSõiduki asukoht: Tartu, Eesti
Vahetuse võimalus
VÄGA ILUS JA HEAS KORRAS, HOOLDUSAJALOOGA AUTO!
VAHETUSEKS SOBIB KA TEIE AUTO!
AASTAMAKSE 329 EURI! REGISTREERIMINE KOKKULEPPEL!
MOBILSTAR.EE
Motor vehicle tax
Annual tax: 297 €
Registration fee: 898 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.