Land Rover Range Rover Evoque
|
|||||||
| Condition | Used | ||||||
| Initial reg. | 10.2018 · Italy | ||||||
| Mileage | 87 200 km | ||||||
| Body type | Wagon, 5 doors, 5 seats | ||||||
| Fuel | Diesel | ||||||
| Engine | 2.0, 110 kW | ||||||
| Transmission | Automatic | ||||||
| Drivetrain | Four-wheel drive | ||||||
| VIN | SALVA2BN5KH339941 | ||||||
Equipment
- kliimaautomaatik
- roolivõimendi
- kesklukustus (puldiga)
- ABS pidurid
- elektrooniline seisupidur
- turvapadi
- peatoed
- turvakardinad
- immobilisaator
- signalisatsioon
- lisapidurituli
- stabiilsuskontroll
- pidurdusjõukontroll
- veojõukontroll
- vihmasensor
- ISOFIX lasteistme kinnitus
- kõrvalistuja turvapadja väljalülitamise võimalus
- udutuled
- tulede korrektor
- Xenon
- esitulede pesurid
- suverehvid
- valuveljed
- reguleeritav roolisammas
- multifunktsionaalne rool
- nahkkattega rool
- stereo (USB pesaga, originaal)
- ekraan (ees)
- navigatsiooniseade
- autokompuuter
- topsihoidjad
- nahkpolster
- elektriliselt reguleeritavad istmed
- istmesoojendused
- käetugi ees (laekaga)
- käetugi taga
- tagaistme seljatugi allaklapitav
- Comfort istmed
- elektrilised välispeeglid (soojendusega)
- 4x elektrilised akende tõstukid
- toonitud klaasid
- püsikiiruse hoidja
- peeglid päikesesirmides
- parkimisandurid
- Coming-/Leaving-Home funktsioon
- karterikaitse
- võtmeta käivitus
- start-stopp süsteem
- pagasikate
- katusereelingud
- tagaklaasi soojendus
- välistemperatuuri näidik
- VÄGA ILUS JA HEAS KORRAS
- HOOLDATUD AUTO! VAHETUSEKS JA SISSEMAKSUKS SOBIB KA TEIE AUTO! AASTAMAKSE 262 EURI REGISTREERIMINE KOKKULEPPEL! MOBILSTAR.EE
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Diesel |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1999 cm³ |
| Power: | 110 kW |
| CO₂ emission: | 164 g/km |
Body and seats
| Color: | Black |
| Body type: | Wagon |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 5 tk |
| Length: | 4360 mm |
| Width: | 1900 mm |
| Height: | 1605 mm |
| Vehicle category: | M1G |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1796 kg |
| Technical max. mass: | 2350 kg |
| Load bearing capacity: | 554 kg |
| Weight of road train: | 4350 kg |
| Max braked trailer weight: | 2000 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2660 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Toodud riigist: ItaaliaSõiduki asukoht: Tartu, Eesti
VÄGA ILUS JA HEAS KORRAS, HOOLDATUD AUTO!
VAHETUSEKS JA SISSEMAKSUKS SOBIB KA TEIE AUTO!
AASTAMAKSE 262 EURI REGISTREERIMINE KOKKULEPPEL!
MOBILSTAR.EE
Motor vehicle tax
Annual tax: 356 €
Registration fee: 1255 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.
Similar offers
Renault Koleos
2019, 127 927 km
16 990 €
195 €/month
Nissan X-Trail
2019, 81 420 km
17 900 €
205 €/month
Renault Koleos
2018, 101 932 km
17 990 €
206 €/month
Renault Koleos
2018, 115 000 km
17 990 €
206 €/month
Kia Sportage
2020, 68 800 km
17 999 €
203 €/month
Kia Sportage
2018, 98 516 km
18 199 €
209 €/month