Mazda CX-3
|
|||||||
| Condition | Used | ||||||
| Initial reg. | 12.2016 · Italy | ||||||
| Mileage | 217 200 km | ||||||
| Body type | Wagon, 5 doors, 5 seats | ||||||
| Fuel | Diesel | ||||||
| Engine | 1.5, 77 kW | ||||||
| Transmission | Manual | ||||||
| Drivetrain | Front-wheel drive | ||||||
| VIN | JMZDK6WS610126411 | ||||||
Equipment
- kliimaautomaatik
- roolivõimendi
- kesklukustus (puldiga)
- ABS pidurid
- elektrooniline seisupidur
- turvapadi
- peatoed
- turvakardinad
- immobilisaator
- signalisatsioon
- lisapidurituli
- stabiilsuskontroll
- pidurdusjõukontroll
- veojõukontroll
- vihmasensor
- udutuled
- tulede korrektor
- suverehvid
- valuveljed
- reguleeritav roolisammas
- multifunktsionaalne rool
- nahkkattega rool
- stereo (USB pesaga, originaal)
- ekraan
- navigatsiooniseade
- autokompuuter
- topsihoidjad
- veluurpolster
- istmesoojendused
- käetugi ees (laekaga)
- käetugi taga
- tagaistme seljatugi allaklapitav
- elektrilised välispeeglid (soojendusega)
- 4x elektrilised akende tõstukid
- toonitud klaasid
- püsikiiruse hoidja
- kohtvalgustid
- parkimisandurid
- karterikaitse
- võtmeta käivitus
- start-stopp süsteem
- pagasikate
- tagaklaasi soojendus
- välistemperatuuri näidik
- VÄGA ILUS
- HEAS KORRAS LINNAMAASTUR! VAHETUSEKS JA SISSEMAKSUKS SOBIB KA TEIE AUTO! AASTAMAKSE 67 EURI! REGISTREERIMINE KOKKULEPPEL! MOBILSTAR.EE
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Diesel |
| Cubic capacity: | 1.5 l |
| Cubic capacity: | 1499 cm³ |
| Power: | 77 kW |
| City fuel cons.: | 4.4 l/100 km |
| Highway: | 3.8 l/100 km |
| Average: | 4 l/100 km |
| CO₂ emission: | 105 g/km |
Body and seats
| Color: | Black |
| Body type: | Wagon |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 5 tk |
| Length: | 4275 mm |
| Width: | 1765 mm |
| Height: | 1535 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1275 kg |
| Technical max. mass: | 1735 kg |
| Load bearing capacity: | 460 kg |
| Weight of road train: | 2935 kg |
| Max braked trailer weight: | 1200 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 625 kg |
| Wheelbase: | 2570 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Sõiduki asukoht: Tartu, EestiVÄGA ILUS, HEAS KORRAS LINNAMAASTUR!
VAHETUSEKS JA SISSEMAKSUKS SOBIB KA TEIE AUTO!
AASTAMAKSE 67 EURI! REGISTREERIMINE KOKKULEPPEL!
MOBILSTAR.EE
Motor vehicle tax
Annual tax: 68 €
Registration fee: 328 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
MOGO Car Loan
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.