Mitsubishi Outlander Intense+
| Condition | Used |
| Initial reg. | 11.2013 · Netherlands |
| Body type | SUV, 4 doors, 5 seats |
| Fuel | Plug-in hybrid (petrol/electric) |
| Engine | 2.0, 89 kW |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four-wheel drive |
| Warranty | jah |
The listing has been archived
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Plug-in hybrid (petrol/electric) |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 2000 cm³ |
| Power: | 89 kW |
| CO₂ emission: | 44 g/km |
Body and seats
| Color: | Blue |
| Body type: | SUV |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 4 tk |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Technical max. mass: | 1490 kg |
Similar offers
Mitsubishi Outlander
2014, 239 889 km
9999 €
122 €/month
Mitsubishi Outlander
2014, 204 331 km
10 499 €
128 €/month
Mitsubishi Outlander
2014, 203 245 km
10 599 €
129 €/month
Mitsubishi Outlander
2014, 200 136 km
10 699 €
130 €/month
Mitsubishi Outlander
2015, 226 750 km
10 799 €
128 €/month
Mitsubishi Outlander
2013, 199 300 km
11 300 €
138 €/month