Peugeot 2008 Executive
| Condition | Used |
| Initial reg. | 01.2017 |
| Body type | SUV, 4 doors, 5 seats |
| Fuel | Petrol |
| Engine | 1.2, 81 kW |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front-wheel drive |
The listing has been archived
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Petrol |
| Cubic capacity: | 1.2 l |
| Cubic capacity: | 1200 cm³ |
| Power: | 81 kW |
| CO₂ emission: | 103 g/km |
Body and seats
| Color: | Gray |
| Body type: | SUV |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 4 tk |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Technical max. mass: | 1165 kg |