Volkswagen Passat
| Condition | Used |
| Initial reg. | 01.2020 · Belgium |
| Trim level | STYLE |
| Body type | Sedan, 4 doors, 5 seats |
| Fuel | Diesel |
| Engine | 1.6, 88 kW |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front-wheel drive |
| Warranty | jah |
The listing has been archived
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Diesel |
| Cubic capacity: | 1.6 l |
| Cubic capacity: | 1600 cm³ |
| Power: | 88 kW |
| CO₂ emission: | 105 g/km |
Body and seats
| Color: | Black |
| Body type: | Sedan |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 4 tk |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Technical max. mass: | 1500 kg |
Similar offers
Volkswagen Passat
2019, 283 000 km
7990 €
95 €/month
Volkswagen Passat
2020, 202 557 km
14 599 €
163 €/month
Volkswagen Passat
196 000 km
15 999 €
189 €/month
Volkswagen Passat
2020, 201 184 km
16 899 €
189 €/month
Volkswagen Passat
2020, 98 000 km
20 415 €
219 €/month
Volkswagen Passat
2020
19 000 €
222 €/month