Volkswagen Sharan HIGHLINE
| Condition | Used |
| Initial reg. | 06.2017 · Belgium |
| Body type | Minivan, 4 doors, 7 seats |
| Fuel | Diesel |
| Engine | 2.0, 110 kW |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front-wheel drive |
| Warranty | jah |
The listing has been archived
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Diesel |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 2000 cm³ |
| Power: | 110 kW |
| CO₂ emission: | 137 g/km |
Body and seats
| Color: | Black |
| Body type: | Minivan |
| Seats: | 7 tk |
| Doors: | 4 tk |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Technical max. mass: | 1843 kg |
Similar offers
Volkswagen Sharan
2019, 201 031 km
17 799 €
199 €/month
Volkswagen Sharan
1, 103 610 km
29 899 €
Peugeot 5008
2019, 140 494 km
16 490 €
189 €/month
Renault Espace
2018, 169 997 km
16 599 €
186 €/month
Peugeot 5008
2019, 107 000 km
16 990 €
194 €/month
Volkswagen Touran
2019, 230 000 km
17 699 €
210 €/month