Mercedes-Benz E 200
| Condition | Used |
| Initial reg. | 02.2025 · Germany |
| Trim level | AMG-paket |
| Body type | Sedan, 4 doors, 5 seats |
| Fuel | Petrol |
| Engine | 2.0, 150 kW |
| Transmission | Automatic |
| Vehicle inspection | 28.02.2026 |
The listing has been archived
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Petrol |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1999 cm³ |
| Power: | 150 kW |
| Average: | 6.6 l/100 km |
Body and seats
| Color: | Brown |
| Body type: | Sedan |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 4 tk |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1810 kg |