Škoda Superb
|
|||||||
| Condition | Used | ||||||
| Initial reg. | 06.2020 · Belgium | ||||||
| Mileage | 167 537 km | ||||||
| Trim level | Style Corporate Plus | ||||||
| Body type | Wagon, 5 doors, 5 seats | ||||||
| Fuel | Plug-in hybrid (petrol/electric) | ||||||
| Engine | 1.4, 115 kW | ||||||
| Transmission | Automatic | ||||||
| Drivetrain | Front-wheel drive | ||||||
| Warranty | jah | ||||||
| VIN | TMBJW9NP4L7060338 | ||||||
| Reg. nr. | OK4020 | ||||||
Equipment
Safety and Security
- Power steering
- Airbags
- ISOFIX child seat attachment
- ABS brakes
- Vehicle Stability Control
- Traction Control System
- Traffic Sign Recognition and Display
- Electronic Parking Brake
- Immobiliser
- Automatic Emergency Braking
Comfort
- Electrically heated windshield
- Sunroof
- Climate control
- Exterior mirrors: electric
- Cruise control
- Parking sensors
- Adjustable steering column
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped
- Electrically adjustable seats
- Seat heaters
- Foldable rear seat backrest
- Front armrest
- Power windows
- Tinted windows
- Outside temperature display
- Rain sensor
- Central locking
- Separate climate control for rear seats
Interior
- Nahkpolster
Multimedia
- Display
- Navigation system
- Hands-free system
- Trip computer
- Stereo
Lights
- Fog lights
- Headlight washers
Tires and Rims
- Tire pressure monitoring system
- Alloy wheels
Other
- Cargo cover
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Plug-in hybrid (petrol/electric) |
| Cubic capacity: | 1.4 l |
| Cubic capacity: | 1395 cm³ |
| Power: | 115 kW |
Body and seats
| Color: | Blue |
| Body type: | Wagon |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 5 tk |
| Length: | 4862 mm |
| Width: | 1864 mm |
| Height: | 1462 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1833 kg |
| Technical max. mass: | 2291 kg |
| Load bearing capacity: | 458 kg |
| Wheelbase: | 2836 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Auto usaldusväärselt müüjalt Longost
Motor vehicle tax
Annual tax: 83 €
Registration fee: 348 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.
Similar offers
Škoda Superb
2021, 198 758 km
18 599 €
208 €/month
Škoda Superb
2020, 181 244 km
18 999 €
222 €/month
Škoda Superb
2020, 84 775 km
20 900 €
239 €/month
Volkswagen Passat
2018, 132 965 km
17 500 €
188 €/month
Citroën C5 Aircross
2021, 102 000 km
17 980 €
206 €/month
Citroën C5 Aircross
2021, 99 000 km
17 990 €
206 €/month