Kia Optima Vision
| Condition | Used |
| Initial reg. | 05.2018 · Netherlands |
| Body type | Sedan, 4 doors, 5 seats |
| Fuel | Diesel |
| Engine | 1.7, 104 kW |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front-wheel drive |
The listing has been archived
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Diesel |
| Cubic capacity: | 1.7 l |
| Cubic capacity: | 1700 cm³ |
| Power: | 104 kW |
| CO₂ emission: | 116 g/km |
Body and seats
| Color: | White |
| Body type: | Sedan |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 4 tk |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Technical max. mass: | 1530 kg |
Similar offers
Kia Optima
2018, 276 000 km
11 900 €
140 €/month
Citroën Grand C4 Spacetourer
2018, 151 805 km
10 199 €
114 €/month
Volkswagen Passat
2016, 237 932 km
10 299 €
122 €/month
Škoda Octavia
2019, 210 000 km
10 499 €
124 €/month
Kia Sportage
2017, 350 000 km
10 500 €
124 €/month
Kia cee'd / Ceed
2017, 153 569 km
10 500 €
124 €/month