Suzuki VL 800
|
|||||||
| Condition | Used | ||||||
| Initial reg. | 03.2007 · Italy | ||||||
| Mileage | 29 000 km | ||||||
| Body type | Cruiser | chopper, 2 seats | ||||||
| Fuel | Petrol | ||||||
| Engine | 0.8, 39 kW S510 | ||||||
| Transmission | Manual | ||||||
| Drivetrain | Rear-wheel drive | ||||||
| VIN | JS1BM111100115368 | ||||||
| Reg. nr. | 40IT | ||||||
| Vehicle inspection | 31.05.2026 | ||||||
Seller: Silver
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Petrol |
| Cubic capacity: | 0.8 l |
| Cubic capacity: | 805 cm³ |
| Power: | 39 kW |
| Fuel tank capacity: | 20 l |
| Maximum speed: | 160 km/h |
Body and seats
| Color: | Black |
| Body type: | Cruiser | chopper |
| Seats: | 2 tk |
| Length: | 2510 mm |
| Width: | 985 mm |
| Height: | 1100 mm |
| Vehicle category: | L3e |
| Vehicle type: | Mototechnics |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 267 kg |
| Technical max. mass: | 470 kg |
| Load bearing capacity: | 203 kg |
| Wheelbase: | 1655 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Exchange optionVehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
LHV Car Loan
MOGO Car Loan
A car loan is suitable for purchasing a used car, motorcycle, trailer, caravan, or watercraft. You can also use the loan to cover repair work and other vehicle-related expenses, such as buying tyres or additional equipment.
You do not need to have an LHV bank account to submit an application. Submitting the application is free of charge and does not obligate you to sign an agreement.