BMW R 1200 R
|
|||||||
| Condition | Used | ||||||
| Initial reg. | 06.2008 · Belgium | ||||||
| Mileage | 37 929 km Service Book |
||||||
| Body type | Classical motorcycle, 2 seats | ||||||
| Fuel | Petrol | ||||||
| Engine | 1.2, 80 kW BMW-12 2E F | ||||||
| Transmission | Manual | ||||||
| Drivetrain | Rear-wheel drive | ||||||
| VIN | WB10378067ZS19052 | ||||||
| Reg. nr. | NR72 | ||||||
| Vehicle inspection | 31.03.2027 | ||||||
Equipment
Lights
- Auxiliary lights
Tires and Rims
- Summer tires
- Alloy wheels
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Petrol |
| Cubic capacity: | 1.2 l |
| Cubic capacity: | 1170 cm³ |
| Power: | 80 kW |
| Maximum speed: | 215 km/h |
| Emission standard: | Euro 3 |
Body and seats
| Color: | Black |
| Body type: | Classical motorcycle |
| Seats: | 2 tk |
| Length: | 2145 mm |
| Width: | 845 mm |
| Height: | 1160 mm |
| Vehicle category: | L3e |
| Vehicle type: | Mototechnics |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 223 kg |
| Technical max. mass: | 450 kg |
| Load bearing capacity: | 227 kg |
| Wheelbase: | 1495 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Hooldatud ,heas seisukorras,värske ülevaatus,istu ja sõida.Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
LHV Car Loan
MOGO Car Loan
A car loan is suitable for purchasing a used car, motorcycle, trailer, caravan, or watercraft. You can also use the loan to cover repair work and other vehicle-related expenses, such as buying tyres or additional equipment.
You do not need to have an LHV bank account to submit an application. Submitting the application is free of charge and does not obligate you to sign an agreement.