Volkswagen up!
| Condition | Used |
| Initial reg. | 10.2014 · Estonia |
| Trim level | e-UP |
| Body type | Hatchback, 5 doors, 4 seats |
| Fuel | Electric |
| Engine | 60 kW |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front-wheel drive |
| Vehicle inspection | 31.08.2026 |
The listing has been archived
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Electric |
| Power: | 60 kW |
| Electric driving range: | 100 km |
| Maximum speed: | 130 km/h |
Body and seats
| Color: | White |
| Body type: | Hatchback |
| Seats: | 4 tk |
| Doors: | 5 tk |
| Length: | 3540 mm |
| Width: | 1645 mm |
| Height: | 1477 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1214 kg |
| Technical max. mass: | 1500 kg |
| Load bearing capacity: | 286 kg |
| Wheelbase: | 2417 mm |
| Number of axles: | 2 |