Nissan X-Trail
| Condition | Used |
| Initial reg. | 09.2016 · Netherlands |
| Trim level | Connect Edition |
| Body type | SUV, 4 doors, 7 seats |
| Fuel | Diesel |
| Engine | 1.6, 96 kW |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front-wheel drive |
| Warranty | jah |
The listing has been archived
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Diesel |
| Cubic capacity: | 1.6 l |
| Cubic capacity: | 1600 cm³ |
| Power: | 96 kW |
| CO₂ emission: | 133 g/km |
Body and seats
| Color: | Gray |
| Body type: | SUV |
| Seats: | 7 tk |
| Doors: | 4 tk |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Technical max. mass: | 1690 kg |