Toyota Corolla
| Condition | Used |
| Initial reg. | 09.2023 |
| Trim level | Active Plus |
| Body type | Hatchback, 5 doors, 5 seats |
| Fuel | Hybrid (petrol/electric) |
| Engine | 1.8, 103 kW |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front-wheel drive |
| Warranty | 25.09.2026 |
The listing has been archived
Inspected vehicle
Sõidukile kehtib kõikehõlmav Toyota garantii ja maanteeabiteenus. Sõiduk on põhjalikult kontrollitud ja usaldusväärne.
- 2-aastane garantii
- 2-aastane maanteeabi
- 44 punkti tehniline kontroll
- Hybrid Life Assurance
- Sõiduks valmis
- Toyota Liising ja Kindlustus
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Hybrid (petrol/electric) |
| Cubic capacity: | 1.8 l |
| Cubic capacity: | 1798 cm³ |
| Power: | 103 kW |
Body and seats
| Color: | White |
| Body type: | Hatchback |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 5 tk |
| Length: | 4370 mm |
| Width: | 1790 mm |
| Height: | 1460 mm |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1345 kg |