Infiniti EX35
| Condition | Used |
| Initial reg. | 06.2008 · Lithuania |
| Body type | Wagon, 4 doors, 5 seats |
| Fuel | Petrol |
| Engine | 3.5, 221 kW |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four-wheel drive |
| Vehicle inspection | 30.11.2025 |
The listing has been archived
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Petrol |
| Cubic capacity: | 3.5 l |
| Cubic capacity: | 3498 cm³ |
| Power: | 221 kW |
Body and seats
| Color: | Blue |
| Body type: | Wagon |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 4 tk |
| Length: | 4631 mm |
| Width: | 1803 mm |
| Height: | 1590 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1955 kg |
| Technical max. mass: | 2281 kg |
| Load bearing capacity: | 326 kg |
| Wheelbase: | 2850 mm |
| Number of axles: | 2 |