Subaru Outback
| Condition | Used |
| Initial reg. | 05.2017 · Latvia |
| Body type | Wagon, 5 doors, 5 seats |
| Fuel | Petrol |
| Engine | 2.5, 129 kW |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four-wheel drive |
| Warranty | jah |
The listing has been archived
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Petrol |
| Cubic capacity: | 2.5 l |
| Cubic capacity: | 2500 cm³ |
| Power: | 129 kW |
| CO₂ emission: | 161 g/km |
Body and seats
| Color: | Black |
| Body type: | Wagon |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 5 tk |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Technical max. mass: | 1657 kg |
Similar offers
Subaru Outback
2019, 102 000 km
19 900 €
224 €/month
Subaru Forester
2017, 103 045 km
16 900 €
193 €/month
Volkswagen Tiguan
2017, 118 357 km
17 900 €
205 €/month
Hyundai Tucson
2017, 105 661 km
17 999 €
193 €/month
MINI Countryman
2019, 49 100 km
18 900 €
216 €/month
Mazda CX-5
2018, 105 000 km
18 990 €
214 €/month