Jeep Compass Limited
| Condition | Used |
| Initial reg. | 06.2022 · Estonia |
| Body type | SUV, 5 doors, 5 seats |
| Fuel | Hybrid (petrol/electric) |
| Engine | 1.5, 96 kW |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front-wheel drive |
| Vehicle inspection | 30.06.2026 |
The listing has been archived
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Hybrid (petrol/electric) |
| Cubic capacity: | 1.5 l |
| Cubic capacity: | 1469 cm³ |
| Power: | 96 kW |
| CO₂ emission: | 128 g/km |
| Maximum speed: | 193 km/h |
Body and seats
| Color: | Blue |
| Body type: | SUV |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 5 tk |
| Length: | 4404 mm |
| Width: | 1819 mm |
| Height: | 1624 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1583 kg |
| Technical max. mass: | 2045 kg |
| Load bearing capacity: | 462 kg |
| Weight of road train: | 3245 kg |
| Max braked trailer weight: | 1450 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 600 kg |
| Wheelbase: | 2636 mm |
| Number of axles: | 2 |
Similar offers
Hyundai i30
2022, 51 527 km
16 490 €
177 €/month
Renault Captur
2021, 38 000 km
16 600 €
190 €/month
Renault Captur
2022, 55 000 km
16 900 €
193 €/month
Renault Arkana
2022, 47 300 km
16 900 €
181 €/month
Renault Captur
2022, 40 000 km
17 400 €
199 €/month
Toyota Corolla
2021, 54 583 km
17 890 €
192 €/month