Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Petrol+LPG |
| Cubic capacity: | 5.7 l |
| Cubic capacity: | 5654 cm³ |
| Power: | 295 kW |
| Average: | 16.1 l/100 km |
| CO₂ emission: | 384 g/km |
| Maximum speed: | 173 km/h |
Body and seats
| Color: | White |
| Body type: | Pickup |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 4 tk |
| Length: | 5916 mm |
| Width: | 2050 mm |
| Height: | 1950 mm |
| Vehicle category: | N1G |
| Vehicle type: | Van |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 2725 kg |
| Technical max. mass: | 3496 kg |
| Load bearing capacity: | 771 kg |
| Weight of road train: | 6996 kg |
| Max braked trailer weight: | 3500 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 3680 mm |
| Number of axles: | 2 |