Volvo XC40 Momentum Pro
| Condition | Used |
| Initial reg. | 07.2020 · Italy |
| Body type | SUV, 5 doors, 5 seats |
| Fuel | Diesel |
| Engine | 2.0, 110 kW |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front-wheel drive |
| Warranty | jah |
The listing has been archived
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Diesel |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 2000 cm³ |
| Power: | 110 kW |
| CO₂ emission: | 131 g/km |
Body and seats
| Color: | Gray |
| Body type: | SUV |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 5 tk |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Technical max. mass: | 1674 kg |