Peugeot Muu mudel
|
|||||||
| Condition | Used | ||||||
| Initial reg. | 03.1989 · Germany | ||||||
| Mileage | 290 000 km | ||||||
| Body type | Other, 3 doors, 6 seats | ||||||
| Fuel | Diesel | ||||||
| Engine | 2.5, 54 kW | ||||||
| Transmission | Manual | ||||||
| Drivetrain | Front-wheel drive | ||||||
| VIN | VF3280G5200554712 | ||||||
| Reg. nr. | 493BCL | ||||||
| Vehicle inspection | 31.05.2026 | ||||||
Seller: Roman
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Diesel |
| Cubic capacity: | 2.5 l |
| Cubic capacity: | 2482 cm³ |
| Power: | 54 kW |
Body and seats
| Color: | Beige |
| Body type: | Other |
| Seats: | 6 tk |
| Doors: | 3 tk |
| Length: | 5530 mm |
| Width: | 2240 mm |
| Height: | 2870 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Vehicle type: | Campervan |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 2220 kg |
| Technical max. mass: | 3100 kg |
| Load bearing capacity: | 880 kg |
| Max braked trailer weight: | 1800 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 725 kg |
| Wheelbase: | 2900 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Бойлер, солнечные панели, Вебасто, холодильник 220в, газ установлен LPG. Пробег 290 тыс. 2,5 diesel.Motor vehicle tax
Annual tax: 50 €
Registration fee: 653 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
LHV Car Loan
MOGO Car Loan
A car loan is suitable for purchasing a used car, motorcycle, trailer, caravan, or watercraft. You can also use the loan to cover repair work and other vehicle-related expenses, such as buying tyres or additional equipment.
You do not need to have an LHV bank account to submit an application. Submitting the application is free of charge and does not obligate you to sign an agreement.